Kolejna kolejka rozgrywek EuroCup kobiet za nami. Dziś na parkiecie pojawiły się dwa polskie zespoły: AZS UMCS Lublin oraz MB Zagłębie Sosnowiec. Lublinianki mierzyły się z Jairis, zaś zespół z Sosnowca udał się w delegację do Rygi.

AZS UMCS Lublin – Jairis 58:83 (18:31, 20:26, 14:14, 6:12)

Gospodynie dzisiejszego spotkania w notowaniach ekspertów raczej nie były jego faworytkami, co doskonale pokazała nam sytuacja na boisku. Hiszpanki nie pozwoliły AZS-owi na sprawienie niespodzianki, rozpoczynając mecz z wysokiego “C”. Przyjezdne w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń, kończąc pierwszą połowę z 19 punktami przewagi (57:38 dla Jairis).

Druga część nie wyglądała już tak spektakularnie, a obie ekipy spuściły nieco z tonu w poczynaniach ofensywnych. Szczególną uwagę zwróciła czwarta kwarta w wykonaniu lublinianek, które zanotowały w niej zaledwie 6 oczek. W związku z tym AZS UMCS nie dał sobie większych szans na odrobienie strat. Polki wyraźnie przegrały we własnej hali z Jairis 58:83, pozostawiając po sobie słabe ostatnie wrażenie.

AZS: Johnson 19, Miskiniene 10, Stanacev 7, Ulmann 5, Kulińska 4, Szymkiewicz 4, Zempare 4, Trzeciak 3, Kusiak 2, Adamczuk 0, Goszczyńska 0

Jairis: Holesinska 24, Bertsch 16, Senechal 10, Ginzo 8, Alarcon 6, Massey 6, Ayuso 5, Nelson 5, Niemojewska 3, Visscher 0

TTT Ryga – MB Zagłębie Sosnowiec 54:74 (10:17, 17:23, 19:13, 8:21)

Drugi przedstawiciel OBL kobiet, który występował dzisiejszego dnia w rozgrywkach EuroCup miał przed meczem zdecydowanie lepsze notowania niż ich krajowe rywalki. Zagłębie pojechało do Rygi po pewne zwycięstwo, co koniec końców stało się faktem. Ekipa z Sosnowca zaliczyła bardzo dobrą pierwszą kwartę (17:10) oraz równie przyzwoitą drugą (23:17). Dzięki temu przyjezdne schodziły na przerwę pewne siebie, trzymając bezpieczny dystans nad Łotyszkami.

Niestety w szeregi polskiego zespołu wkradło się drobne rozprężenie, powodujące utratę części przewagi w trzeciej części meczu (13:19). Na szczęście okazało się, że najlepsze dopiero przed Polkami. Fenomenalna czwarta kwarta i wygrana 21:8 poskutkowały piorunującym efektem końcowym, którym było aż 20-punktowe zwycięstwo (74:54)!

Ryga: Vihmane 21, Loyd 14, Pilabere 9, Mikelsone 4, Skrebele 3, Liepina 2, Jakobsone 1

Zagłębie: Borkowska 16 (16 zb.), Nikitinaite 16, Wnorowska 14 (10 zb.), Pszczolarska 10, Calloway 7, Jarząb 5, Kuczyńska 4, Kostourkova 2, Burliga 0