KGHM BC Polkowice pokonały po dogrywce węgierski UNI Gyor w 5 kolejce rozgrywek koszykarskiej Euroligi kobiet. Dzięki temu zwycięstwu polski zespół znajduje się na 2 miejscu w tabeli. W gorszej sytuacji są zawodniczki AZS UMCS Lublin.

Polkowiczanki rozpoczęły mecz od dość szybkiego uzyskania 6-punktowej przewagi. Niestety nie wytrwały do końca pierwszej kwarty z utrzymaniem się na prowadzeniu. Zawodniczki z Węgier zdołały doprowadzić do remisu po 23. Druga część meczu była mocno wyrównana. Najpierw to przyjezdne miały bardziej korzystny wynik (27:31), natomiast później do głosu doszły gospodynie z Polkowic. Ostatecznie do przerwy wynik brzmiał 45:41.

W trzeciej kwarcie niemal cały czas wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć, a gra toczyła się kosz za kosz. Przed ostatnią częścią meczu o 3 punkty lepszy był polski zespół. Przewagę udało się nieco powiększyć na początku czwartej kwarty, jednak ciągle rywalki były w zasięgu 2-3 rzutów. Końcówka spotkania należała niestety do Węgierek, które zdołały doprowadzić co dogrywki (75:75).

Dodatkowy czas gry to już na szczęście lepsza gra faworytek tego meczu, czyli Polkowic. Gospodynie stopniowo powiększały przewagę i zwyciężyły wynikiem 92:82.

KGHM BC Polkowice 92:82 (75:75) UNI Gyor

W tabeli grupy B polkowiczanki znajdują się na 2 miejscu z bilansem 3 zwycięstwa/2 porażki i 8 punktami. Prowadzi USK Praga z dorobkiem 9 oczek.

Niestety zbyt wiele dobrego nie możemy napisać o meczu AZS-u UMCS Lublin. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że lublinianki grały z bardzo mocnym zespołem, jakim jest tureckie Fenerbahce. Polski zespół zdołał nawiązać walkę jedynie w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 15:15. Druga część meczu to już dominacja Turczynek, a w kolejnych kwartach przyjezdne kontrolowały przebieg meczu i jeszcze powiększyły prowadzenie. Mecz w Lublinie zakończył się porażką naszej drużyny 50:85. Fenerbahce z kompletem zwycięstw przewodzi tabeli grupy A, natomiast lublinianki mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i tracą 2 punkty do miejsca premiowanego grą w play-offach.