Reprezentantki Polski udanie rozpoczęły zmagania w Mistrzostwach Europy u-20 w koszykówce. Polki na inaugurację pokonały Finki 64:53. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Agata Makurat – 20, która aż pięciokrotnie trafiła z dystansu.

Reprezentantki Polski rozpoczęły zmagania w EuroBaskecie do lat 20, które trwają na Litwie od pojedynku z Finkami.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Wszystko zaczęło się od czterech punktów z rzędu Polek, lecz bardzo szybko odpowiedziały na to Finki. Gar toczyła się falami. Raz skuteczniejsze były Biało-Czerwone, a chwilę później do głosu dochodziły nasze rywalki. Po pierwszych dziesięciu minutach nasze koszykarki prowadziły – 17:15.

W drugiej części pierwszej połowy Biało-Czerwone zanotowały imponującą serię – 6:0, a wcześniej 5:0, przez co bardzo szybko uciekły na 13 oczek – 32:19. Niemoc strzelecka Finek trwała w najlepsze, bowiem rywalki w całej drugiej kwarcie rzuciły zaledwie 6 punktów, a Polki dwadzieścia. Co dało prowadzenie do przerwy – 37:21.

Po zmianie stron podopieczne Michała Snochowskiego kontrolowały przebieg rywalizacji, trzymając bezpieczny wynik. Trzecią kwartę wygrały 16:15, a w ostatniej przegrały – 11:17. Finalnie jednak to reprezentantki Polski odniosły triumf na inaugurację Mistrzostw Europy, wygrywając 64:53.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Agata Makurat – 20, która aż pięciokrotnie trafiła z dystansu.

Już jutro o godzinie 12:00 Biało-Czerwone zmierzą się z Turczynkami.