W drugim grupowym spotkaniu trwających na Litwie Mistrzostw Europy u- 20 kobiet w koszykówce reprezentantki Polski wyraźnie przegrały z Turczynkami 72:53. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Agata Gilmajster – 15.

W drugim grupowym spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 20 kobiet Polki mierzyły się z Turczynkami, które na inauguracje turnieju uległy dość wyraźnie Włoszkom – 50:74.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała końcowego wyniku. Lepiej w mecz weszły Turczynki, zaczynając od serii 5:1. Premierowa odsłona nie była zbytnio ofensywna, bowiem obie drużyny łącznie rzuciły zaledwie 19 oczek, lecz to Biało-Czerwone prowadziły 10:9.

Niestety kluczowe w kontekście końcowego rezultatu okazała się druga i trzecia kwarta, bardzo wysoko przegrała przez reprezentantki Polski. Turczynki z minuty na minutę grały coraz bardziej skutecznie, budując przewagę. W drugiej części pierwszej połowy zatrzymały nas zespół na zaledwie dziesięciu oczkach, a same rzuciły ich o piętnaście więcej, prowadząc na półmetku – 33:19.

Niestety po zmianie stron niemoc strzelecka trwała w najlepsze. Od stanu 33:22 punktowały tylko rywalki, które w bardzo szybkim tempie zanotowały passę 21:0, prowadząc już 54:22, co zamknęło emocje. Polki zmniejszyły jeszcze rozmiary porażki w ostatniej kwarcie, którą wygrały 27:16, lecz finalnie uległy 52:73. Najwięcej punktów dla Polski rzuciła Agata Gilmajster – 15. Po 13 oczek dorzuciły także Karolina Ułan i Nikola Tomasiak.

Na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Włoszkami. Mecz odbędzie się we wtorek.