Zaczęło się! Po kilku miesiącach przerwy wystartował nowy sezon Orlen Basket Ligi. W inauguracyjnym spotkaniu 1. kolejki Tauron GTK Gliwice uległ przed własną publicznością Suzuki Arce Gdynia 73:85, choć w pewnym momencie gliwiczanie prowadzili różnicą 18 punktów. Zwycięski debiut trenerski zaliczył Wojciech Bychawski!

GTK lepsze do przerwy

Arka Gdynia niczym King Szczecin we wczorajszym spotkaniu o Superpuchar Polski, rozpoczęła od serii 10:0, a osiem punktów zdobył szalejący od samego początku Grzegorz Kamiński. Gdynianie swoją przewagę utrzymywali do połowy pierwszej kwarty (18:8). Jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić gliwiczanie, którzy po niebywałej końcówce ze stanu 8:18 doprowadzili do 22:20 na swoją korzyść!

W drugiej kwarcie podopieczni Wojciecha Bychawskiego kontynuowali niemoc strzelecką, co wykorzystali gracze GTK, uciekając na 7 oczek. Drużyna trenera Pawła Turkiewicza na regulaminową przerwę zeszła przy stanie 41:35.

Comeback Arki dający zwycięstwo!

Po przerwie zespół z Górnego Śląska systematycznie z minuty na minutę powiększał swoją wcześniej wypracowaną przewagą, która w pewnym momencie wynosiła już nawet 18 punktów! (53:35). Od tego momentu Suzuki Arka Gdynia dostała drugie życie, bowiem zanotowali serię 11:0, dochodząc do rywala na 49:54. To nie był koniec! Najpierw trójka Jakuba Szumerta, a później kontra wykończona przez Adama Hrycaniuka pozwoliła im zbliżyć się na zaledwie dwa punkty, a przed ostatnimi dziesięcioma minutami GTK prowadziło już tylko jednym punktem.

Czwarta, najważniejsza odsłona rywalizacji to prawdziwy popis gry ze strony drużyny z Gdyni. Przy stanie 65:67, zanotowali kolejną imponującą serię, dzięki której wyszli na dość bezpieczne, 11- punktowe prowadzenie 77:66, nie oddając go już do samego końca. Tym samym na inaugurację sezonu odnoszą zwycięstwo 84:43 nad Tauron GTK Gliwice.

Niesamowicie skutecznie po stronie gospodarzy był Łotysz — Martins Laksa, który zainkasował aż 23 punkty, w tym 21 zza łuku (7/9), 17 oczek dorzucił McEwen.

Z kolei po stronie gdynian Andrzej Pluta Junior i Grzegorz Kamiński zdobyli łącznie 43 punkty, a Przemysław Żołnierewicz otarł się o triple-double! (11/14/8)