Za nami kolejna piłkarska sobota w zagranicznych ligach. Tym razem z trafień dla swoich drużyn mogli cieszyć się Krzysztof Piątek oraz Ewa Pajor.

Super Lig (Turcja)

Kolejne ligowe trafienie zanotował dzisiejszego wieczoru Krzysztof Piątek (Basaksehir). Polak w 53. minucie meczu z Kayserisporem ustalił jego wynik, umieszczając piłkę w siatce. W spotkaniu padł remis 1:1. Dla 29-latka to piąta bramka w tym sezonie. Oprócz tego nasz napastnik ma również na koncie 5 trafień w europejskich pucharach.

Liga hiszpańska – kobiety

Po raz kolejny świetne spotkanie ma za sobą kobieca drużyna FC Barcelony. Duma Katalonii pokonała na wyjeździe Madrid C. K aż 8:1. Strzelczynią jednej z bramek w 59. minucie była Ewa Pajor. Dla 27-latki to szóste trafienie w tym sezonie. Polka wciąż prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi. Drużyna naszej napastniczki po pięciu spotkaniach wciąż pozostaje niepokonana.

LaLiga2

Na zapleczu hiszpańskiej LaLigi Granada w wyjazdowym spotkaniu pokonała 1:0 Mirandes. Asystę przy decydującym trafieniu Shona Weissmana zanotował Kamil Jóźwiak.

Liga francuska – kobiety

Dijon pokonał na wyjeździe Reims 2:0. W meczu wystąpiły cztery Polki, a udział w zwycięstwie swojej drużyny miała jedna z nich. W 14. minucie bowiem Klaudia Jedlińska zanotowała asystę przy trafieniu Rose Lavaud otwierającym wynik spotkania.