Polskie siatkarki pewnie w trzech setach pokonały reprezentacje Słowenii w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich rozgrywanego w Łodzi.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Polki, które po asie serwisowym Joanny Wołosz prowadziły 3:0. W kolejnych akcjach skutecznymi atakami popisywały się Stysiak i Korneluk. Bardzo dobrze w pierwszej partii funkcjonowała gra blokiem. Po jednym z nich Biało-Czerwone prowadziły 12:7. W tym momencie o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec Słowenek. Po powrocie na parkiet Polki zdobyły trzy “oczka” z rzędu powiększając swoją przewagę do stanu 15:7. Nasze zawodniczki nie dały już dojść do głosu rywalkom wygrywając pierwszą partię 25:18.

Drugą odsłonę meczu ponownie lepiej otworzyły nasze siatkarki. Skuteczna w ataku była Łukasik, a asem popisała się Różański wychodząc na prowadzenie 4:1. Do gry wzięły się Słowenki i po dwóch skutecznych blokach doprowadziły do remisu (4:4). Przez kilka kolejnych akcji oglądaliśmy zaciętą walkę i grę punkt za punkt. Dopiero po błędzie Lorber Fijok w ataku Polki wyszły na prowadzenie 8:6. Biało-Czerwone utrzymywały dwupunktowe prowadzenie nad rywalkami, a nawet zdołały powiększyć do czterech punktów (15:11). Dobrze w ataku prezentowały się Olivia Różański oraz Magda Stysiak dzięki którym nasza przewaga zarysowywała się coraz wyraźniej. Finalnie po ataku Martyny Łukasik Polki wygrały drugą partię 25:15.

Początek trzeciej partii w odróżnieniu do dwóch poprzednich był bardzo zacięty. Oba zespoły przez pierwsze akcje szły łeb w łeb. Polki wykorzystały złe przyjęcie Słowenek skutecznie grając na kontrze i wychodząc na prowadzenie 9:7. Biało-Czerwone kontynuowały swoją dobrą grę i po ataku Joanny Pacak prowadziły 16:11. Olivia Różański była skuteczna w ataku dzięki czemu Polki utrzymywały bezpieczną przewagę nad Słowenkami (19:14). Magda Stysiak pewnie zaatakowała dzięki czemu nasze siatkarki przy stanie 24:17 miały pierwszą piłkę meczową. Słowenki jeszcze się postawiły broniąc aż 5 meczboli.  Ale po ataku Martyny Łukasik Polki zakończyły spotkanie wygrywając trzeci set 25:22.

Polska – Słowenia (25:18, 25:15, 25:22)