Dobiegł końca drugi dzień zmagań polskich lekkoatletów na Mistrzostwach Świata do lat 20. Miłą niespodziankę sprawiła Julia Adamczyk, która z Peru wróci z brązowym medalem!

Sesja poranna

Pierwsze emocje związane ze startami Biało-Czerwonych mogliśmy tym razem przeżywać podczas eliminacji biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Świetnie spisała się w nich Wiktoria Gadajska, która wygrała swoją serię z czasem 58,62 s. Zadowolona ze swojego występu może być również Aleksandra Suchenek, która w swoim biegu była trzecia z rezultatem 59,73 s. Obie nasze reprezentantki pewnie awansowały do półfinału.

Kolejne konkurencje zostały też rozegrane w siedmioboju. W skoku w dal Carmen Nowicka uzyskała 5. rezultat (5,66 m), a Paulina Nawrot siódmy – 5,57 m. W zmaganiach w rzucie oszczepem z kolei 12. wynik miała Nowicka (35,06 m), a szesnasty – Nawrot (29,33 m).

Udane dla Biało-Czerwonych były także eliminacje biegu na dystansie 400 metrów. Swoją serię wygrał Jakub Szarapo (46,95 s), z kolei drugi w swoim wyścigu był Michał Kijewski (47,32 s). Obaj nasi reprezentanci zapewnili sobie tym samym awans do półfinałów. W nich oglądać będziemy również Dominikę Duraj, która w swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecią lokatę (53,16 s).

Awans do finału trójskoku wywalczyła Olga Szlachta, która z wynikiem 13,04 m zajęła 9. miejsce w eliminacjach.

Sztuka awansu do finałowych zmagań rzutu oszczepem nie udała się Viktorii Derkach. Nasza reprezentantka w eliminacjach zajęła 23. lokatę z wynikiem 43,76 m.

Nieudany był dla nas również bieg na 3000 metrów z przeszkodami. Jakub Abramczyk nie ukończył rywalizacji przez upadek w połowie dystansu, a Krzysztof Zieliński nie wystartował.

Sesja popołudniowa

Pierwszym wieczornym startem z udziałem reprezentantki Polski były eliminacje biegu na dystansie 1500 metrów. W drugiej serii oglądaliśmy Zuzannę Wiernicką. Aby awansować do finału, trzeba było zająć miejsce w pierwszej piątce. Ta sztuka nie udała się Biało-Czerwonej, która na mecie zameldowała się jako siódma z rezultatem 4:24.10. Warto wspomnieć, że Zuzanna pobiegnie jeszcze podczas tych mistrzostw w biegu na dystansie 3000 metrów.

Jedynym dziś finałem z udziałem Polki (poza siedmiobojem) była rywalizacja w skoku w dal. Julia Adamczyk z wynikiem 6,20 m uzyskanym w drugiej próbie zameldowała się w ścisłym finale. W piątym skoku nasza reprezentantka uzyskała 6,34 m, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce! Największa rywalka Polki w starciu o medal spaliła ostatnią próbę, zapewniając tym samym medal naszej reprezentantce. Ostatnim skokiem Julia przypieczętowała brązowy medal Mistrzostw Świata!

Podczas dzisiejszej sesji finałowej oglądaliśmy również półfinały biegu na dystansie 400 metrów. Wśród mężczyzn nie będziemy mieć naszego reprezentanta w finale. Rezultat Jakuba Szarapo (47,57 s) okazał się niewystarczający na awans, natomiast Michał Kijewski nie pojawił się na starcie. Miejsca w finale nie udało się też wywalczyć Dominice Duraj, która po świetnym finiszu zameldowała się na mecie jako piąta z czasem 53,35 s.

Podczas wieczornej sesji rozegrana została również ostatnia konkurencja siedmioboju, a więc bieg na dystansie 800 metrów. Carmen Nowicka uzyskała czas 2:24.70, natomiast Paulina Nawrot – 2:38.73. Po wszystkich konkurencjach Nowicka została sklasyfikowana na dobrym, siódmym miejscu z dorobkiem 5251 punktów. Nawrot zajęła 16. lokatę (4794 pkt).