Lekkoatletyka: Nowicki znów rzuca! Kitliński najszybszy na świecie, Bukowiecki drugi w Europie!

Konrad Bukowiecki

W minioną niedzielę polscy lekkoatleci rywalizowali na wielu arenach. Na pochwałę zasługuje postawa Bartosza Kitlińskiego, który zwyciężył w Dreźnie na dystansie 1000 m osiągając najlepszy w tym roku czas na świecie – 2:17.07. Z kolei Konrad Bukowiecki osiągnął drugi wynik Europie podczas konkursu pchnięcia kulą w Białymstoku. Cieszyć może również powrót Wojciecha Nowickiego do startów po wielu miesiącach przerwy.

 

Kitliński bezkonkurencyjny w Dreźnie!

Podczas mityngu World Athletics Continental Tour Silver w Dreźnie (Niemcy) wystąpiło czworo Biało-Czerwonych.

Najlepiej spisał się Bartosz Kitliński, który z czasem 2:17.0 m zwyciężył na dystansie 1000 m osiągając czwarty rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Jest to także najlepszy wynik w tym roku na świecie i czas lepszy od poprzedniej życiówki o prawie 2.6 sekundy.  Po dziesięciomiesięcznym rozbracie ze sportem w kole ponownie stanął Wojciech Nowicki. Polak posłał młot na odległość 74.52 m, co przełożyło się na zajęcie 5. miejsca.

W skoku w dal wystąpiła Anna Matuszewicz, zajmując 8. miejsce w skoku w dal (6.06 m). Na tej samej lokacie zmagania wśród dyskoboli zakończył Oskar Stachnik (60.78 m).

 

Bukowiecki z drugim wynikiem w Europie!

Powody do zadowolenia ma również Konrad Bukowiecki. Nasz kulomiot podczas rozegranego w Białymstoku World Athletics Continental Tour Bronze osiągnął odległość 21.34 m, która dała mu drugi wynik w Europie. W konkursie Polak również był drugi, bowiem rezultat o zaledwie 5 cm lepszy osiągnął Nigeryjczyk – Enekewchi.

W konkursie skoku o tyczce trzecie miejsce zajął Piotr Lisek (5.62 m).

Polskie podium w Forbach i Karlsruhe!

Reprezentanci Polski z powodzeniem rywalizowali również na innych zagranicznych mityngach. Na zawodach World Athletics Continental Tour Bronze mityng w Forbach na podium stanęło dwoje Polaków. Drugi w konkursie rzutu młotem był Marcin Wrotyński (74.83 m). W tej samej konkurencji wśród pań na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Śmiech (67.16). Tuż za jej plecami (z wynikiem o zaledwie trzy centymetry słabszym) była Ewa Różańska.

Świetną formę na zawodach PUMA NITRO Lange Laufnacht (World Athletics Continental Tour Challenger) w Karlsruhe (Niemcy) zaprezentowała Agnieszka Chorzępa. Polka ustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 3000 m z przeszkodami – 9:41.87, co nie tylko dało jej trzecie miejsce, lecz również 8. wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

 

Grad minimów na mistrzowskie imprezy wśród młodzieży!

Na uwagę zasługują również weekendowe występy polskiej młodzieży. Wielu spośród naszych zawodników wypełniło minima na Mistrzostwa Świata i Europy. Sztuki tej dokonali:

    • w Gliwicach (Memoriał Czecha) – Zofia Pasierbek (53.43 na 400 m) – minima na Mistrzostwa Europy U18 oraz Mistrzostwa Świata U20, a jednocześnie najlepszy wynik w tym roku na świecie w kat. U18
    • w Gorzowie Wielkopolskim (trójskok) – Magdalena Świerczyńska (12.74 m) i Aleksandra Banach (14.21 m) – obie minimum na ME U18
    • w Piasecznie (Memoriał Rosłona- 800 m) – Lena Pajęcka (2:04.93 m) – minimum na MŚ U20
    • w Spale – Filip Granas (54.76, 400 m ppł) oraz Stanisław Głogowski (14.42 m) – oboje minima na ME U18

 

O autorze: Edyta Kostrzewa

Pasjonatka polskiej siatkówki reprezentacyjnej oraz klubowej, entuzjastka strzelectwa sportowego oraz zapasów. W wolnych chwilach miłośniczka puzzli i dobrego rocka.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: