Natalia Kaczmarek potwierdziła genialną formę na mityngu Diamentowej Ligi, który odbywał się w Londynie i poprawiła własny rekord Polski o 8 setnych sekundy!

Natalia Kaczmarek w Londynie wystąpiła oczywiście na dystansie 400 metrów. Nasza najlepsza lekkoatletka i jedna z nadziei medalowych najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu postanowiła potwierdzić dobrą dyspozycję startem w Londynie. Polka zajęła w biegu kapitalne drugie miejsce z czasem 48,90 i poprawiła własny rekord Polski o 8 setnych sekundy! Poprzedni rekord Polski Kaczmarek ustanowiła w finale Mistrzostw Europy, gdzie pobiła rekord legendarnej Ireny Szewińskiej. Dzisiejszy bieg Polki to najlepszy czas Europejki od 28 lat. Bieg wygrała fenomenalna Jamajka Nickisha Pryce, która ustanowiła nowy rekord życiowy i została liderką światowych tabel z czasem 48,57.

Oprócz Kaczmarek w Londynie wystąpiło także dwóch innych Biało-Czerwonych. Norbert Kobielski zajął szóste miejsce w skoku wzwyż skacząc 2,18. Natomiast w biegu na jedną milę wystąpił Filip Rak, który ustanowił nowy rekord życiowy. Polak zajął 9 miejsce, ale z czasem 3:50.92 przesunął się na drugą lokatę w naszym krajowym rankingu historycznym.

Formę na mityngu w Hof potwierdził także tyczkarz Piotr Lisek, który skoczył 5,81m.