Zakończyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata do lat 20 w Limie. Ostatniego dnia rywalizacji srebrny medal wywalczyła Wiktoria Gadajska.

Najwięcej powodów do radości mieliśmy po zmaganiach finałowych biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Jako trzecia na mecie po świetnym finiszu zameldowała się Wiktoria Gadajska, która czasem 56,87 s ustanowiła nowy rekord Polski juniorów! Jak się później okazało, nasza reprezentantka mogła cieszyć się nie z brązowego, a ze srebrnego medalu! Zdyskwalifikowana została bowiem Amerykanka, która była druga. Tym samym 18-latka może cieszyć się ze zdobycia wicemistrzostwa świata. To również pierwszy medal Polki w historii startów w tej konkurencji na Mistrzostwach Świata Juniorów. Zwyciężyła Francuzka Meta Tumba (55,59 s).

Czwartą lokatę zajęły nasze sprinterki w sztafecie 4×100 metrów. Polki w składzie Oliwia Zimoląg, Klaudia Chrostek, Inga Janicka, Jagoda Żukowska uzyskały piąty czas (44,95 s), ale zdyskwalifikowane zostały drugie na mecie Australijki. Zwyciężyły Jamajki z wynikiem 43,39 s. Do medalu wystarczyło 44,06 s.

W finale trójskoku rywalizowała Olga Szlachta. Polka została sklasyfikowana na 6. miejscu z wynikiem 13,16 m uzyskanym w drugiej próbie. Zwyciężyła Sharifa Davronova z Uzbekistanu (13,75 m).

Ostatniego dnia zmagań w Peru oglądaliśmy też finały sztafet 4×400 metrów. Zarówno Polki, jak i Polacy zajęli lokaty tuż za podium. Biało-Czerwone w składzie Dominika Duraj, Wiktoria Gajosz, Zofia Tomczyk, Wiktoria Gadajska uzyskały czas 3:34.80. Do podium zabrakło dwóch sekund. Z kolei męska sztafeta w składzie Jakub Szarapo, Michał Kijewski, Jan Śmietanka, Stanisław Strzelecki zameldowała się na mecie z czasem 3:06.37, a do podium zabrakło 0,84 s.

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Świata w Limie z dorobkiem 4 krążków: trzech srebrnych i jednego brązowego. W czołowej ósemce Polacy meldowali się 11 razy.