Kapitalny dzień ma za sobą nasza reprezentacja na mistrzostwach Europy U18! Złote medale na 400m wywalczyli Anastazja Kuś oraz Stanisław Strzelecki a srebro w rzucie oszczepem dołożył Roch Krukowski.
Piękna młodzież na 400m!

Ogromne nadzieje możemy mieć w związku z naszą niezwykle zdolną młodzieżą na 400m. Mistrzynią Europy U18 została Anastazja Kuś która pobiła rekord mistrzostw i z czasem 51,89 poprawiła rekord Polski U18. Czas Kuś to czwarty wynik w Polsce bez względu na kategorie wiekowe. Na piątej pozycji uplasowała się 16 letnia Zofia Tomczyk.

Sensacyjny złoty medal na płaskich 400m zdobył Stanisław Strzelecki który z czasem 46,50 poprawił rekord Polski U18 Patryka Dobka. Wynik Strzeleckiego to najlepszy wynik europejskiego juniora od 36 lat.

Srebro Krukowskiego i pozostałe finały:

Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Roch Krukowski który był liderem list Europejskich. Wynik Polaka 74,84 i srebrny medal to delikatne rozczarowanie gdyż cała lekkoatletyczna Polska liczyła w tym wypadku na złoto.

Poza podium ale w wielkich finałach wystąpili: Jan Dylewski (4 miejsce rzut młotem), Jakub Foremny (5 miejsce na 100m), Jakub Rodak (5 miejsce – pchnięcie kulą), Dominik Armstrong (6 miejsce – pchnięcie kulą).