Ewa Swoboda okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 100 m! Nasza sprinterka zdobyła złoty medal z wynikiem 11,09 s. Dodatkowo Polka pobiła rekord Igrzysk Europejskich. Drugie miejsce zajęła Belgijka Rosius, a trzecia była Holenderka Seedo.

Kilka godzin wcześniej Natalia Kaczmarek zdobyła pierwszy medal dla Polski w lekkoatletyce. Na 400 m Biało-Czerwona musiała uznać wyższość tylko niesamowitej Femke Bol i z czasem 50,34s wywalczyła srebro.

Źródło: Twitter/PZLA

Dominik Kopeć zajął najgorsze dla sportowca, 4. miejsce na dystansie 100 m. Kopeć linię mety minął z czasem 10,21s. Najlepszy był Włoch Ceccarelli.

Piotr Lisek długo liczył się w walce o krążki, jednak ostatecznie wysokość 5,80 m nie wystarczyła, chociażby do brązowego medalu. Polak zajął 4. miejsce.
Malwina Kopron w rywalizacji młociarek najdalej rzuciła w ostatniej kolejce. Wynik 71,18 m dał jej 3 miejsce w Superlidze, natomiast licząc wszystkie dywizje, zajęła dopiero 5. lokatę.
Klaudia Kardasz pobiła w 1. próbie rekord sezonu. Niestety przez złe ustawienie linii konkurs pchnięcia kulą został wstrzymany, a następnie rozpoczęty od nowa. Ostatecznie Klaudia zajęła 5. miejsce z wynikiem 17,12 m.
Na 800 m mężczyzn Polskę reprezentował Mateusz Borkowski. Biało-Czerwony na ostatnią prostą wyszedł na pozycji lidera, jednak nie wystarczyło mu sił w końcówce. W swoim biegu zajął 3. pozycję, a licząc całą rywalizację w Superlidze 7. lokatę.