Wspaniale zakończył się drugi dzień Mistrzostw Europy U18 dla naszych reprezentantów. Złoty medal w rzucie dyskiem zdobył Jakub Rodziak, natomiast srebro na 100 metrów przez płotki wywalczyła Zofia Rojek!

Jakub Rodziak od samego początku był faworytem rywalizacji dyskoboli. Polak wyszedł na prowadzenie już w drugiej kolejce, gdy rzucił 61,89m. Polak poprawił swój rezultat w czwartej serii gdy po jego rzucie dysk powędrował na odległość 64,21m. Dla naszego reprezentanta to oczywiście był rekord życiowy, dodatkowo Polak został liderem list światowych w tej kategorii wiekowej. To drugi medal w historii naszej reprezentacji na mistrzostwach Europy U18, ale oczywiście pierwsze złoto. Wcześniej w 2018 roku medalistą został Gracjan Kozak. Rodziak zajmuje aktualnie trzecie miejsce w historii Polski w kategorii U18.

Drugim pięknym powodem do dumy był występ w finale 100 metrów przez płotki Zofii Rojek. Młodziutka Polka wspaniale wyruszyła od samego startu i zdobyła srebrny medal. Nasza reprezentantka miała jednak troszkę szczęścia, gdyż w trakcie biegu upadła Niemka, która po pierwszych metrach była przed naszą zawodniczką. Zofia Rojek z czasem 13.33 zdobyła srebro przegrywając jedynie z fenomenalną Słowaczką Laurą Frlickovą, która zwyciężyła z czasem 12.97 radując zgromadzoną na stadionie publiczność. Medal Zosi to pierwszy polski krążek w historii tej konkurencji.

W wielkich finałach wystąpili również: Krzysztof Grochowski (4 miejsce w skoku w dal – 7.48m), Oliwia Kasprzak (6 miejsce, 100m – 11.90s), Iga Wysoczańska (9 miejsce, pchnięcie kulą – 15.41m), Zuzanna Śmiglewska (11 miejsce, rzut młotem – 60,46m).