Za nami druga edycja lekkoatletycznego Memoriału Czesława Cybulskiego. Na imprezie dedykowanej pamięci wybitnemu trenerowi polskich młociarzy triumfy świecili jego byli podopieczni.

Włodarczyk i Fajdek ze zwycięstwami!

Aneta Włodarczyk, która niedawno sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Europy podczas Memoriału Czesława Cybulskiego okazała się najlepsza. Polka uzyskała rezultat 72 m i zwyciężyła w rzucie młotem pań, wyprzedzając Chinkę Jiangyan Li (71.45 m) oraz Nicolę Tuthill z Irlandii (68.40 m). Czwartą lokatę zajęła Katarzyna Furmanek (67.83 m), zaś szóstą Malwina Kopron (64.89).

Wśród panów tradycyjnie już na polskich arenach obejrzeliśmy starcie Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Tym razem lepszy o zaledwie 40 cm(!) okazał się Fajdek, który posłał młot na odległość 78.77 m. Świeżo upieczony Mistrz Europy z dorobkiem 78.37 m zakończył zmagania na drugim miejscu. Marcin Wrotyński w jedynej mierzonej próbie uzyskał 72.37 m i zajął 6. miejsce.

Lisek drugi w Poznaniu

W rywalizacji tyczkarzy z dobrej strony pokazał się Piotr Lisek. Nasz reprezentant rozpoczął konkurs od czysto pokonanej wysokości 5.42 m, by przenieść wysokość na 5.62 m i zaliczyć ją w drugim podejściu. Następnie po pewnie pokonanej poprzeczce zawieszonej na 5.72 Lisek za drugim razem przeskoczył 5.82 m, co jest wyrównaniem najlepszego wyniku w tym roku i został sklasyfikowany na drugim miejscu. Zwycięstwo ze skokiem na 5.87 m wywalczył Filipińczyk Ernest Obiena. Paweł Wojciechowski był 5. (5.42 m), Filip Kempski 7. (5.17 m), zaś Bartosz Marciniewicz trzykrotnie zrzucił poprzeczkę na 5.17 m i nie został sklasyfikowany.

Dobre biegi Wojtunik i Majewskiej

Walczące wciąż o kwalifikację olimpijską płotkarki Klaudia Wojtunik i Marika Majewska również mogą mieć powody do zadowolenia. Obie panie znalazły się na podium niedzielnych zawodów, ulegając jedynie Słowaczce Viktorii Forster (12.88 s.). Wojtunik pokonała 110 m w 12.98 s., co dało jej drugie miejsce, zaś Majewska była trzecia z czasem 13.02 s. W tym samym biegu tuż za podium znalazła się trzecia z Biało-Czerwonych – Alicja Sielska, dla której 13.07 s. było najlepszym rezultatem w karierze. Na kwalifikacjach rywalizację zakończyły: Klaudia Siciarz (13.31 s.), Kaja Wesołowska (13.47 s.) oraz Karolina Kołeczek (13.61 s.)

Kaczmarek śladem Ewy Kasprzyk na 200 m!

Natalia Kaczmarek przyzwyczaiła nas już do fantastycznych biegów na 400 m. Tym razem jednak zaimponowała formą na dystansie o połowę krótszym. Polka przebiegła 200 m w 22.70 s., co jest jej rekordem życiowym i zwyciężyła. Szybsza od Kaczmarek jest aktualnie jedynie rekordzistka Polski – Ewa Kasprzyk, która w 1986 roku uzyskała wynik 22.13 s. Martyna Kotwiła była 4. (23.27 s.), Kristina Tsimanouskaya 5. (23.28 s.), a Marlena Granaszewska 7. (23.61 s.)

Rekord Frankiewicz wymazany!

Na fali wznoszącej jest także Aneta Konieczek. Polka wystartowała na dystansie 2000 m z przeszkodami i przebiegła go w czasie 6:00.81, co daje jej ustanowienie nowego rekordu Polski (poprzedni należał do Wioletty Frankiewicz). Rezultat Anety to także najlepszy rezultat w tegorocznych tabelach światowych. Tuż za plecami Anety finiszowała jej siostra Alicja (6:04.29 s.). Kinga Królik była 4. (6:09.28). W tym biegu zobaczyliśmy jeszcze inne Biało-Czerwone, których wyniki przedstawiamy poniżej:

• 8. Patrycja Kapała6:16.96 SB
  • 9. Agnieszka Chorzępa6:20.11
  • 15. Julia Pawełczyk6:44.90 PB

Zwycięstwo Święty-Ersecic

Ze zwycięstwa pod nieobecność Natalii Kaczmarek na dystansie 400 m mogła się cieszyć Justyna Święty-Ersetic. Wracająca do dobrej formy reprezentantka Polski uzyskała 51.91 s. i ustanowiła rekord memoriału. Druga Barbara Malikova z Czech przegrała z Polką o 31 setnych sekundy (52.22), zaś podium uzupełniła jej rodaczka Tereza Petrzilkova (52.30). Na 7. miejscu finiszowała Weronika Bartnowska (53.27 s.)

Wielgosz na najniższym stopniu podium

Na słowa uznania zasługuje także występ biegającej na 800 m Anny Wielgosz. Polka finiszowała z czasem 2:01.43, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Zwyciężyła Anita Horvat (Słowenia; 2:00.92) przed Charline Mathias (Luksemburg; 2:01.29). Pół sekundy po Wielgosz na metę wpadła Martyna Galant, co dało jej 4. lokatę. Margarita Koczanowa została sklasyfikowana na 6. (2:02.52), Adrianna Topolnicka na 9. (2:05.59), a Patrycja Wyciszkiewicz na 10. (2:05.87) pozycji. Biegu nie ukończyła Agata Kołakowska.

Rezultaty innych konkurencji rozegranych w czasie 2. Memoriału Czesława Cybulskiego to: