Po 12 latach Szczyrk ponownie gości imprezę najwyższej rangi w skokach narciarskich. W sobotniej rywalizacji indywidualnej na obiekcie “Skalite” (HS104) reprezentowało nas dziewięciu Biało-Czerwonych.

Dobra postawa Polaków w pierwszej serii!

Konkurs rozpoczął skokiem na odległość 88 m 18-letni Marcin Wróbel, dla którego był to debiut w imprezie najwyższej rangi. Niestety nie wystarczyło to na wywalczenie pierwszych punktów. Na szczęście dużo lepiej spisali się pozostali nasi reprezentanci. Jako drugi skakał Paweł Wąsek, który wylądował sześć metrów dalej od młodszego kolegi. Uplasowało go to na 22. miejscu. 95,5 m osiągnął Kamil Stoch, co dało mu 18. lokatę. Bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła, który skacząc 97 m objął prowadzenie po swojej próbie. Ostatecznie pierwszą serię skończył na 4. pozycji. Fenomenalny skok na odległość 101,5 m oddał Maciej Kot. Pozwoliło mu to na półmetku rywalizacji zajmować pozycję wicelidera. 93 m uzyskane przez Kacpra Juroszka pozwoliły na zajęcie 27. miejsca. Klemens Murańka, który w serii próbnej był drugi, po pierwszej serii i skoku na odległość 97,5 m zajmował 11. lokatę. Ostatnim z Biało-Czerwonych był Aleksander Zniszczoł, który lądując na 99. metrze zapewnił sobie 3. pozycję, tuż za Kotem. Liderem na półmetku zmagań był Norweg Robert Johansson po skoku na 100. metr.

Dwóch Polaków w najlepszej trójce!

Jako pierwszy z Biało-Czerwonych w serii finałowej zaprezentował się Kacper Juroszek. Udało mu się oddać dalszy skok (98 m) i przesunąć na 23. pozycję. 91,5 m uzyskane w trudnych warunkach przez Pawła Wąska uplasowało go na 22. miejscu. Identyczną odległość uzyskał Kamil Stoch, kończąc konkurs na 20. lokacie. Jedenasty po pierwszej serii Klemens Murańka, w drugiej próbie wylądował na 92. metrze, spadając na 21. miejsce. Dobry skok oddał Dawid Kubacki. Odległość 96,5 m dała 12. pozycję. Imponującą, stutrzymetrową próbę oddał Piotr Żyła. W połączeniu ze świetnymi notami dało to 3. miejsce. Presję wytrzymał również Olek Zniszczoł, który lądując na 102,5 m zapewnił sobie podium! Nieźle spisał się też Maciej Kot, skacząc 99,5 m. Dało to lokatę tuż za podium. Warto wspomnieć o świetnym skoku Bułgara Vladimira Zografskiego, który ustanowił nowy letni rekord obiektu – 106,5 m! Ta próba dała mu zwycięstwo w konkursie!