Legia Warszawa po zwycięstwie z Aston Villą 3:2 dziś mierzyła się z kolejnym rywalem grupowym- AZ Alkmaar. Niestety Legioniści przegrali 0:1 i tym samym stracili punkty.

Już na początku pierwszej połowy Legia mogła wyjść na prowadzenie. W 6. minucie do siatki gospodarzy trafił Pekhart. Bramka została anulowana, ponieważ strzelec był na spalonym. Po kwadransie meczu kontrolę i rytm gry przejęli goście – rozgrywali piłkę i zmuszali Legionistów do wysokiego pressingu. Chwilę później to warszawianie mieli inicjatywę, ale nie mogli stworzyć żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola. Rywalizacja była bardzo wyrównana, obie drużyny grały bezpiecznie i nie stwarzały wielu sytuacji, aby wyjść na prowadzenie i dodać tempa spotkaniu. Ostatecznie podczas pierwszej odsłony spotkania na stadionie w Holandii nie oglądaliśmy żadnych goli.

Wynik meczu w 52. minucie otworzył zespół gospodarzy. Do bramki Legii trafił Vangelis Pavlidis, a asystował mu Dani de Wit, który odegrał piłkę tuż pod nogi strzelca. Drużyna z Polski po stracie gola zaczęła się gubić, a Holendrzy chcieli iść za ciosem i szukali drugiego trafienia. W 65. minucie Lahdo niebezpieczne zaatakował nogą głowę Ribeiro w walce o piłkę. Sędzia pokazał zawodnikowi AZ czerwoną kartkę. Strata zawodnika dała szansę dla Legii do odrobienia szybko wyniku. Warszawianie próbowali strzelić bramkę dającą remis, aczkolwiek nie mieli pomysłu jak złamać obronę Alkmaar. Gospodarze dobrze się trzymali, mimo że grali w dziesięciu. Utrzymywali prowadzenie mimo mocnego pressingu Legii. Koniec końców AZ wytrzymał nacisk i wygrał z Legionistami 1:0.

Legia Warszawa 0:1 AZ Alkmaar

Bramki: 52’ Vangelis Pavlidis