W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Industria Kielce podjęła na wyjeździe niepokonanego dotychczas lidera grupy A, THW Kiel. Mistrzom Polski nie udało się przerwać zwycięskiej passy niemieckiej drużyny. Mimo prowadzenia po pierwszej połowie, Kielczanie przegrali 31:35.

Start rywalizacji rozpoczął się prowadzeniem gospodarzy po udanym ataku Duvnjaka. Następną dwupunktową stratę szybko odrobili Kielczanie i po próbie Tournata mieliśmy remis 3:3. Niedługo później Moryto wyprowadził swoją drużynę na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (6:5). Pierwsza odsłona pojedynku była mocno wyrównana po obu stronach. Na gola jednej drużyny odpowiadał skuteczny strzał z drugiej strony. W naszych szeregach najlepiej spisywał się Tournat, świetnie prezentował się Sićko. Choć pierwsza część nie upłynęła pod znakiem fenomenalnej gry Wałacha, to przed zejściem do szatni bramkarz Industrii zachował chłodną głowę i fantastycznie obronił strzał Ellefsena. Dzięki tej paradzie Kielczanie na półmetku rywalizacji prowadzili jednobramkową przewagą 16:15.

Kolejne pół godziny nie było już jednak tak wyrównane jak poprzednia połowa. Po gwizdku w szeregi Kielczan wkradła się nieskuteczność w atakach, z kolei w bramce genialnie zaczął radzić sobie golkiper gospodarzy. Kiel odjechało Industrii na trzy punkty, goście starali się jednak odrabiać straty. Po strzale Tournata udało im się zbliżyć do rywali na jedno oczko , ale kontaktowy gol nie pomógł mistrzom Polski uratować tego meczu. W ostatnim kwadransie gospodarze odjechali Kielczanom i podopieczni Dujszabejewa nie umieli sprostać niemieckiej drużynie. Cudowny gol Johanssona zakończył dzisiejsze widowisko. Industria Kielce przegrała ostatecznie z THW Kiel 31:35. To druga porażka mistrzów Polski w aktualnej Lidze Mistrzów.

THW Kiel – Industria Kielce 35:31 (15:16)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Olejniczak , Kounkoud, Sićko , Tournat , Karacić , Moryto , D. Dujshebaev , Thrastarson , Stenmalm, Gębala , Karalek, Nahi

THW Kiel: Mrkva, Bellahcene –  Ehrig, Duvnjak , Reinkind , Landin , Øverby , Wiencek , Ekberg , Johansson , Dahmke , Gurbindo, Wallinius, Bilyk,  Pekeler, Ellefsen