W 8. kolejce Ligi Mistrzyń w rundzie rewanżowej Zagłębie Lubin mierzyło się z FTC-Rail Cargo Hungaria, czyli Ferencvaros. Zespół z Węgier z meczu na mecz gra lepiej, a nasze szczypiornistki niestety nie mogą się pochwalić nawet jednym wygranym spotkaniem w LM.

Pierwsza połowa zaczęła się od dwóch szybkich trafień zespołu z Węgier (2:0). Gospodynie szybko się spięły i wyrównały (4:4). Chwilę później miały okazję wyjść na prowadzenie, jednak nie wykorzystały okazji. W 10.minucie doskonałą interwencję w bramce zaliczyła Maliczkiewicz, dzięki której Lubin po kontrze wyszedł na prowadzenie 7:6. Kolejny fragment to popis naszej bramkarki i Karoliny Kochaniak-Sali. Niestety nasze szczypiornistki dostały dwa wykluczenia, które je osłabiło – FTC odrobiło straty i wyszło na prowadzenie 10:9. W 23. minucie mistrzynie Polski znów dogoniły rywalki i był remis 13:13. W ostatnim fragmencie meczu wkradły się błędy w ekipie Zagłębia, które bezlitośnie wykorzystały zawodniczki Ferencvaros. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:15. Nasze zawodniczki nie grały źle. Większość straconych goli było po błędach, których mogło nie być, więc zminimalizowanie ich oraz większa skuteczność strzałów mogłaby odwrócić niekorzystny wynik.

Druga połowa zaczęła się od trafienia i wykluczenia drużyny węgierskiej. Zagłębie grając w przewadze nie mogło zbliżyć się do rywalek (20:16). Niestety skuteczność w stuprocentowych akcjach była słaba, a FTC co rusz punktowało (22:16). Po 10-ciu minutach drugiej serii szczypiornistki Zagłębia zdobyły tylko dwie bramki, natomiast Węgierki zanotowały 8 oczek (17:25). Gra Lubina zmieniła się na złe, patrząc co prezentowały w pierwszej odsłonie – każdy aspekt gry podupadł, a mecz stał się z wyrównanego jednostronny. Po kwadransie przewaga Ferencvaros była tak duża, że Zagłębie musiało skupić na tym, aby ten wynik nie wyglądał tak źle. Ostatecznie szczypiornistki Zagłębia Lubin poległy po raz kolejny zespołowi z Węgier 35:23.

ZAGŁĘBIE LUBIN 23:35  FTC-RAIL CARGO HUNGARIA (15:18)

Składy:

Zagłębie: Zima [GK], Maliczkiewicz [GK], Promis, Pankowska, Grzyb, Przywara, Gorna, Zych, Drabik, Szarkova, Michalak, Bujnohova, Kochaniak-Sala, MachadoMatielli, Jurenczyk, Milojevic

Ferencvaros: Bode-Biro [GK], Mieszaros [GK], Edwige, Kisfaludy, Harsfalvi, Kovacs, Bolk, Marton, Tomori, Malestein, Kukely, Simon, Klujber, Cvijic, Lekic