Siatkarki ŁKS Commercecon w drugim meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów pokonały SC Prometey Dnipro  3:0 (20:25, 17:25, 23:25)

Format Ligi Mistrzyń nie zmienił się od poprzedniego roku i w rozgrywkach weźmie udział 20 klubów. Do ćwierćfinału z automatu awansują zwycięzcy pięciu grup.  Drużyny z drugich lokat oraz jeden zespół z trzeciej,  z najlepszym bilansem wystąpią w barażach o trzy pozostałe miejsca w pierwszej ósemce.

Polki na drugi mecz w Lidze Mistrzyń, pojechały do rumuńskiego Mioveni. To właśnie tam  ze względu na wojnę w swoim kraju,  rozgrywane są domowe mecze ukraińskiej drużyny.

W zespole Prometey  gra wiele zawodniczek z kadry Ukrainy, a trenerem obu drużyn jest Iwan Petkow.

Przed meczem kapitan ŁKS  Paulina Maj-Erwart mówiła:

– Najważniejsze jest, żeby nie dać się ponieść błędom, tylko oddzielić je i znaleźć rozwiązanie. Na tym będziemy bazować. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. Na pewno będziemy walczyć. Nie mamy wyjścia po prostu.

Od pierwszych minut spotkania widoczne było dużo większe ogranie zespołu z Łodzi.
W drugim secie na boisku świetnie pracowała Aleksandra Gryka, a po jej bloku łodzianki prowadziły 12:6
W trzeciej partii gospodynie wykorzystały chwilowy przestój Polek i wysunęły się do przodu o 3 punkty.
Drużyna z Łodzi  szybko się obudziła i swoim doskonałym blokiem dogoniła rywalki. Od tego czasu mecz toczył się punkt za punkt.
W ostatnich minutach Ukrainki napędziły chwilowego strachu, kiedy pod koniec trzeciego seta doprowadziły do remisu 23:23.  Jednak dzięki asowi serwisowemu drużyna z Łodzi wygrała ostatecznie 25:23