Nasze siatkarki w kolejnym spotkaniu Ligi Narodów pokonały Niemki 3:2. Dzięki temu zwycięstwu, Polki są pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do ćwierćfinału!

Pierwszy set należał do naszych rywalek, które dominowały nad polskimi siatkarkami niemalże w każdym aspekcie. Ostatecznie zwyciężyły w nim aż 25:15. Druga partia była zupełnie inna. Świetnie weszły w nią Polki, prowadząc różnicą sześciu punktów. Biało-Czerwone nie pozwoliły Niemkom na odrobienie strat i wygrały seta 25:19. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia rywalek, jednak od stanu 13:13 nasze zawodniczki zaczęły dominować i to one wyszły zwycięsko z tego seta 25:19. Początek czwartej odsłony był wyrównany, natomiast później Niemki zaczęły obejmować prowadzenie. Pod koniec seta Polki próbowały jeszcze naprawić sytuację, jednak nie udało się zniwelować strat i przegrały tę partię 19:25. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w który świetnie weszły nasze siatkarki. Niemki nie zamierzały się poddawać i doprowadziły do remisu (7:7). Nieco później udało im się wyjść nawet na prowadzenie (11:10). Na szczęście końcówka należała do Polek, które wygrały 17:15!

Kolejne spotkanie Ligi Narodów z udziałem Biało-Czerwonych już jutro o 5:00. Ich rywalkami będą Bułgarki.

Polska – Niemcy 3:2 (15:25, 25:19, 25:19, 19:25, 17:15)