Spotkanie w ramach 3. kolejki Ligi Narodów kobiet zakończyło się wygraną Polek. Biało-czerwone pokonały Serbki 2:1 po trafieniu samobójczym Andjeli Frajtovic i bramce Ewy Pajor. Dzięki trzem punktom zdobytych w Tychach zawodniczki z orłem na piersi obejmują prowadzenie w tabeli z kompletem zwycięstw.

Wynik meczu otworzył się w 17. minucie. Wówczas Ewa Pajor oddała strzał, który nie zmierzał w światło bramki, jednak duży błąd w szeregach defensywy Serbii popełniła Andjela Frajtovic. Nasza rywalka umieściła futbolówkę w siatce i szczęśliwie nasza kadra wyszła na prowadzenie. Serbki próbowały odrobić straty, ale ich strzały lądowały poza bramką, albo świetnymi interwencjami popisywała się Katarzyna Kiedrzynek. Kilka minut przed zejściem do szatni Polska podwyższyła rezultat. Prostopadłe podanie Grabowskiej przeszyło linię obrony Serbek i piłka znalazła się pod nogami Ewy Pajor. Zawodniczka VfL Wolfsburg znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką i tym razem samodzielnie posłała futbolówkę do bramki. Do przerwy Polki zasłużenie wygrywały 2:0.

W drugiej odsłonie spotkania Serbki próbowały uratować punkty w tym pojedynku. W 65. minucie ofiarnie interweniowała Woś i uchroniła nasz zespół przed stratą bramki. Z kolei chwilę później to my mogliśmy jeszcze raz cieszyć się z trafienia. Skuteczności zabrało jednak Pawollek. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem rywalki zdobyły bramkę kontaktową. Damjanovic uderzyła w krótki róg, zaskoczona Kiedrzynek nie zdołała uchronić nas przed stratą. Nerwowa końcówka zakończyła się ostatecznie zwycięstwem naszej reprezentacji 2:1.

Polska – Serbia 2:1 (2:0)

Bramki: Frajtovi 17′ (s), Pajor 42′, Damjanović 76′

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Sylwia Matysik, Wiktoria Zieniewicz, Oliwia Woś, Martyna Wiankowska – Dominika Grabowska (Adriana Achcińska), Tanja Pawollek, Klaudia Lefeld (Kinga Kozak) – Kayla Adamek (Natalia Wróbel), Ewa Pajor, Natalia Padilla.
Serbia: Sara Cetinja – Allegra Poljak, Violeta Slović, Nevena Damjanović, Andjela Frajtović (Dina Blagojević) – Jelena Canković, Marija Ilić, Tijana Filipović (Vesna Milivojević) – Miljana Ivanović, Jovana Damnjanović, Milica Mijatović (Tyla-Jay Vlajnić).