Legia Warszawa pokonała aż 6:0 walijski Caernarfon FC w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji! Podopieczni Goncalo Feio w efektowny sposób zaczęli tegoroczną przygodę na międzynarodowej arenie.

Stołeczny zespół jako ostatni z przedstawicieli PKO Ekstraklasy rozpoczął zmagania w tegorocznych europejskich pucharach. Pierwszym rywalem brązowych medalistów mistrzostw Polski był Caernarfon FC z Walii. Czwartkowe spotkanie w Warszawie było rozgrywane niestety bez udziału publiczności z powodu kar od UEFA za zeszły sezon.

Choć to Legioniści byli zdecydowanym faworytem dwumeczu, goście odważnie zaczęli spotkanie stwarzając kilka niezłych sytuacji. Na szczęście gospodarze opanowali sytuację i odpowiedzieli otwarciem wyniku spotkania. W 22. minucie Steve Kapuadi wrzucił z różnego w pole karne, a piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Marc Gual (1:0).Od tego momentu gra toczyła się już niemal tylko na połowie Walijczyków. Na minutę przed końcem pierwszej połowy centrostrzał oddał Morishita, ale bramkarz rywali nie opanował piłki, którą odbił już za linią (2:0).

Pokaz siły ofensywnej

Podopieczni Goncalo Feio wychodzili na drugą połowę z dwubramkowym prowadzeniem. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. Blaz Kramer wyłożył piłkę Gualowi, a ten dobił do pustej bramki (3:0). Zaledwie pięć minut później do środka zagrał Morishita, a Hiszpan ponownie wykończył akcję kompletując tym samym hat-tricka (4:0). W 68. minucie Wojskowi otrzymali rzut karny po faulu na Gualu, ale nad bramką przestrzelił Blaz Kramer. Na szczęście kilka minut pózniej Słoweniec odkupił winy obracając się z piłką w polu karnym i trafiając tuż przy dalszym słupku do bramki (5:0). Jeszcze w doliczonym czasie strzałem w samo okienko popisał się Claude Goncalves (6:0).

Rewanżowe spotkanie w Wielkiej Brytanii odbędzie się w przyszły czwartek, choć kwestia awansu zdaje się być już przesądzona. W kolejnej rundzie podopieczni Goncalo Feio zmierzą się z Broendby Kopenhaga, które w pierwszym meczu rozgromiło 6:0 kosowskie Llapi.

Legia Warszawa (Polska) – Caernarfon FC (Walia) 6:0 (2:0)

Bramki: Gual 22, 48, 53, Morishita 44, Kramer 71, Goncalves 90+3