Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 5:0 Caernarfon Town FC w rewanżowym meczu II. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy! Stołeczny zespół pokonał rywali z Walii w dwumeczu aż 11:0 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy!

Przed tygodniem przy Łazienkowskiej 3 Legioniści rozgromili Caernarfon Town FC aż 6:0 po hat-tricku Marca Guala i trafieniach Kramera i Goncalvesa. Mimo takiej ogromnej zaliczki, trener Goncalo Feio postanowił wystawić na mecz rewanżowy wielu zawodników z podstawowego składu.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Legioniści nie spieszyli się z ruszeniem do przodu, a gospodarze mieli kilka zrywów. Naklepszą sytuacje miał Lloyd w 26. minucie, ale w sytuacji sam na sam przelobował Kobylaka tuż obok bramki. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.
Taki wynik nie zadowalał portugalskiego szkoleniowca Legii, który w szatni skutecznie zmotywował swój zespół do ataków. Już po kilkunastu sekundach od wznowienia gry wynik spotkania otworzył Bartosz Kapustka (0:1). Zaledwie dwie minuty później Kapustka wrzucił z wolnego, a po rykoszecie piłkę głową do siatki skierował Artur Jędrzejczyk (0:2). W 57. minucie Morishita dograł do środka, a piłkę do pustej dobił Tomas Pekhart (0:3). Gospodarze wyglądali na wyraźnie zaskoczonych tak szybkim obrotem spraw. W 72. minucie premierowego gola w barwach Wojskowych zdobył Jean-Piere Nsame. Kameruńczyk wykorzystał wrzutkę do środka i z pierwszej piłki przelobował bramkarza miejscowych. Jeszcze przed końcem po rzucie rożnym do bramki po główce trafił Sergio Barcia. Walijczycy byli sfrustrowani, a drugą żółtą kartkę otrzymał Ryan Sears.

Legioniści rozgromili rywali aż 11:0 w dwumeczu! W kolejnej rundzie rywalem polskiego klubu będzie Brondby Kopenhaga.

Caernarfon Town FC – Legia Warszawa 0:5 (0:0)

Bramki: Kapustka 46, Jędrzejczyk 48, Pekhart 57, Nsame 72, Barcia 83