LM: Lech Poznań poznał rywali w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Kibice na stadionie Lecha podczas meczu.

Znamy wyniki losowania pierwszej rundy fazy eliminacyjnej Ligi Mistrzów 2025/26! Swojego rywala poznał m.in Lech Poznań. Mistrzowie Polski zmierzą się w dwumeczu ze zwycięzcą pary KF Egnatia (Albania)/Breiðablik (Islandia)!

Przed losowaniem wśród potencjalnych rywali jedynego przedstawiciela Polski w tych rozgrywkach były takie zepsoły jak: HNK Rijeka (Chorwacja) lub wygranych z par: FC Drita (Kosowo)/FC Differdange 03 (Luksemburg), KF Egnatia (Albania)/Breiðablik (Islandia) oraz FC Noah (Armenia)/FK Budućnost Podgorica (Czarnogóra).

Lechici mieli szczęście i uniknęli Rijeki, która była zdecydowanie najsilniejszym potencjalnym przeciwnikiem na tym etapie eliminacji. Kolejorz zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy mistrzem Albanii i Islandi. Bez względu na to, kto zagra dalej, mistrzowie Polski są zdecydowanym faworytem i powinni poradzić sobie bez większych problemów. Awans jednak najpierw trzeba zapewnić sobie na boisku, a w euorpejskich pucharach już niejednokrotnie oglądaliśmy niespodzianki z udziałem polskich klubów. Pierwszy mecz odbędzie się w Poznaniu.

Druga runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Lech Poznań  – KF Egnatia (Albania)/Breiðablik (Islandia)

O autorze: Tadeusz Malesa

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: