Grot Budowlani Łódź pokonał na wyjeździe 3:2 Béziers Angels w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV! Dzisiejszy mecz oraz zwycięstwo 3:1 przed tygodniem w Łodzi sprawiają, że to zespół z Tauron Ligi zagra dalej i po raz pierwszy w historii wystąpi w półfinale europejskich pucharów!

Przed meczem rewanżowym we Francji to Łodzianki były w dużo lepszej sytuacji. Mimo tego aby zapewnić sobie historyczny awans trzeba było postawić kropkę nad “i”. W dodatku weekendowa porażka z Rysicami Rzeszów mogła wpłynąć na dyspozycję zespołu.

Spotkanie zaczęło się od gry punkt za punkt. Wyrównana gra toczyła się dosyć długo, aż do stanu 18:17 dla miejscowych. Łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu, a następnie nie oddały już wywalczonej przewagi (21:25).

Jeszcze lepiej ułożyła się druga partia. Budowlane w połowie seta prowadziły aż sześcioma punktami i pewnie zmierzały po swoje (16:10). Rywalki nie były w stanie odbierać ataków Bjelicy czy Blagojević, co w efekcie dało końcowy wynik 25:16. Przy stanie 2:0 w całym meczu losy awansu zostały rozstrzygnięte, a kibice z Łodzi mogli już świętować historyczny sukces.

Na kolejną partię na boisko po obu stronach wyszły rezerwowe zawodniczki. Po asie serwisowym Pol było już 17:12 dla Grotu, ale przeciwniczkom udało się odrobić straty. Przy stanie po 19 to Francuzki zaczęły lepiej grać i w efekcie udało im się ugrać seta kontaktowego (25:23).

Mimo braku szans na awans, widać było, że miejscowe nie chcą kończyć przygody z europejskimi pucharami porażką, Niesione dopingiem uzyskiwały przewagę, natomiast Łodzianki miały coraz więcej problemów z przebiciem się przez blok. Beziers dominowało przez całego seta i doprowadziło do remisu (25:20).

O ostatecznym wyniku polsko-francuskiej rywalizacji zadecydował tie-break. Lepiej zaczęły Polki (5:1), lecz rywalki nie odpuszczały. W końcówce kilka punktów z rzędu zadecydowało o zwycięstwie zespołu z Łodzi rezultatem 15:11.

W półfinale Grot Budowlani Łódź czekają na zwycięzcę pary Viteos Neuchatel (Szwajcaria) – Jedinstvo Stara Pazova (Serbia).

Béziers Angels – Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 11:15)