Łucznictwo: „Brązowa” drużyna na Mistrzostwach Świata juniorów!

Drużyna dziewczyn w łuku klasycznym

Kobieca drużyna U21 w składzie: Barbara Grzybek, Aleksandra Ozdoba oraz Klaudia Płaza zdobyła brązowy medal w konkurencji łuku klasycznego, podczas Mistrzostw Świata juniorów rozgrywanych w Limerick. 

Rezultaty uzyskane przez naszą trójkę w rundzie rankingowej spowodowały,  że w turnieju drużynowym zostały rozstawione z numerem 13. Rozgrywki pucharowe Biało-Czerwone rozpoczęły od 1/8 finału i sprawienia niespodzianki, jaką było pokonanie 5:3 Amerykanek, rozstawionych z „4”. Następnie w ćwierćfinale wyeliminowały reprezentantki Indii (nr 5), wygrywając 5:1. W półfinale na Polki czekał numer 1, czyli Koreanki. Tego pojedynku wygrać się już nie udało, rywalki pokonały nas wynikiem 6:2.

W pojedynku o brąz rywalkami Biało-Czerwonych były Chinki. Pierwszy set padł łupem Polek, które wykorzystały słabsze trafienia rywalek. W drugim Qiu, Sun oraz Yang zdobyły 51 punktów, a nasze zawodniczki 48, przez co w meczu zrobiło się 2:2. Kolejne dwie partie należały już do polskich łuczniczek, które zdobyły 47 oraz 48 punktów. Dzięki temu pojedynek zakończył się zwycięstwem 6:2! Barbara Grzybek, Aleksandra Ozdoba i Klaudia Płaza wywalczyły brązowy medal ! Złoto zdobyły Koreanki, a srebro Francuzki.

Drużyna dziewcząt U18 w składzie: Kalina Dzierżak, Anna Kołodziejczyk i Otylia Strzałka odpadły w 1/8 finału. Podobny los spotkał obie drużyny męskie. Jutro odbędzie się rywalizacja indywidualna w łuku bloczkowym, gdzie w kategorii U18 chłopców będzie nas reprezentował Kordian Myszor-Lach.

 

 

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: