Za nami drugi dzień rywalizacji na Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim w japońskim Hachinoke. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się Polacy. Wiktoria Dąbrowska zajęła 4. pozycje na dystansie 1000 metrów. W tej samej konkurencji wynik powtórzył — Szymon Wojtakowski, poprawiając swój rekord życiowy

Wiktoria Dąbrowska i Szymon Wojtakowski blisko medalu na 100o metrów

Pierwszą konkurencją drugiego dnia mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim była rywalizacja na 1000 metrów Pań. Najlepiej wśród naszych reprezentantek spisała się Wiktoria Dąbrowska, która zajęła pozycje tuż za podium, tracąc do trzeciej — Maike Veen z Holandii 0,85. Wygrała jej rodaczka — Angel Daleman, uzyskując czas 1:18.03. Za nią uplasowała się Japonka, Emika Miyagama. W wyścigu tym startowały również Hanna Mazur (15. lokata), Zofia Braun (20.) i Julia Grzywińska (31.)

W tej samej konkurencji o medal otarł się również Szymon Wojtakowski, który poprawił swój rekord życiowy. Nie wystarczyło to jednak, aby uzyskać miejsce w czołowej trójce rywalizacji, Polak zajął ostatecznie 4. miejsce, tracąc do brązowego medalisty — Niemca Finna Sonnekalbana zaledwie 0.43s. Złoto wywalczył Koreańczyk Kyungmin Koo, a srebro Japonczyk — Issa Gunji. Trzynasty był Mateusz Śliwka, Jerzy Stadnicki trzydziesty trzeci, a Kacper Abratkiewicz — trzydziesty ósmy

Słabsze występy w rywalizacji na 3000 i 5000 metrów

Gorzej poradziły sobie nasze zawodniczki na dystansie trzech kilometrów. Tutaj najwyżej sklasyfikowana została Zofia Braun, która zajęła 16. lokatę, tracąc do liderki — Norweżki Aurory Grinden Løvås 15.53 sekundy. Liwia Kubin i Julia Grzywińska zostały sklasyfikowane kolejno na trzydziestej siódmej i trzydziestej ósmej pozycji

W rywalizacji na 5000 metrów Pan najlepiej wypadł Mateusz Śliwka – 15. lokata. Szymon Kwapisz był 26, Szymon Wojtakowski 29. a Jerzy Stadnicki 30.