Zakończył się pierwszy dzień Pucharu Świata juniorów w japońskim Hachinohe City. Srebrny medal na dystansie 1000m zdobyła Wiktoria Dąbrowska, a brązowy drużyna sprinterek.

Konkurencja 1000m juniorek rozpoczęła zmagania w Hachinohe. Znakomicie zaprezentowała się Wiktoria Dąbrowska, która zajęła 2 miejsce z czasem 1:18.39. Do zwycięstwa w zawodach zabrakło jej jedynie 0,04s. Tyle wyniosła różnica między Polką, a Holenderką Meike Veen. Dąbrowska znalazła się także na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata juniorów! 11 lokatę w dzisiejszych zmaganiach zajęła Zofia Braun, a 21 Liwia Kubin.
Na tym samym dystansie wśród juniorów wysokie 6 miejsce zajął z rezultatem 1:12.05 Szymon Wojtakowski. 16 był Antoni Pluta, a 19 Kacper Abratkiewicz.

Na podium stanęły też nasze juniorki w sprincie drużynowym. Biało-Czerwone w składzie: Hanna Mazur, Wiktoria Dąbrowska i Zofia Braun zajęły 3 miejsce, przegrywając jedynie z Holandią i Kazachstanem. Czas Polek wyniósł 1:32.89 i był słabszy o 3,24s od złotych medalistek.