Magda Linette pierwszą finalistką turnieju w Guangzhou!

Magda Linette

Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA 250 w Guangzhou. Polka od początku zmagań w Chinach radzi sobie bardzo dobrze, a dziś w półfinale pokonała Kazaszkę Julię Putincevą.

Linette w pierwszym secie szybko wyszła na prowadzenie 3:0, dzięki przełamaniu rywalki w drugim gemie. Następnie Polka utrzymywała własny serwis, a przy wyniku 5:2 wygrała gema przy podaniu Kazaszki po raz drugi i zakończyła pierwszą partię zwycięstwem 6:2.

Na początku drugiego seta Magda Linette próbowała powtórzyć sytuację z pierwszego, ale nie wykorzystała break pointów w drugim gemie. Przy stanie 2:2 to Putincewa miała z kolei okazje by przełamać Polkę, prowadząc już 40:0. Magda jednak się wybroniła, a kolejnego gema pewnie wygrała do zera, wychodząc na prowadzenie 4:2. Tej przewagi nasza tenisistka już nie oddała, wygrywając 6:3 w secie i 2:0 w całym meczu.

Magda Linette – Julia Putincewa 6:2, 6:3

W meczu o tytuł Linette zmierzy się z lepszą z pary Greet Minnen – Xiyu Wang.
W Guangzhou na etapie półfinału debla odpadła wczoraj Katarzyna Piter. Polka i Czeszka Anastasia Detiuc przegrały z parą z Japonii: Hozumi/Ninomiya.

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: