Dwa medale zdobyli Polacy drugiego dnia Mistrzostw Europy do lat 20 w Jerozolimie. Wszystko to za sprawą sprintera Marka Zakrzewskiego oraz kulomiotki Zuzanny Maślany.

Sesja poranna

Sesję poranną rozpoczęliśmy od biegów eliminacyjnych na 3000 metrów z przeszkodami. Z bardzo dobrej strony pokazała się dwójka Polaków Adam Bajorski (9:08.69) oraz Krzysztof Zieliński (9:08.72) . Biało-Czerwoni zajęli 2 oraz 4 miejsce, a drugi z naszych reprezentantów pobił przy tym rekord życiowy. Awans do półfinału na 400 metrów przez płotki uzyskała również Wiktoria Gadajska, która pobiegła w czasie 59.49. Świetnie na dystansie 200 metrów pobiegł Marek Zakrzewski, który wygrał z wynikiem 21.13. Drugi z naszych lekkoatletów – Cezary Łazowy również uzyskał awans z czasem 21.41. Ostatnim Biało-Czerwonym, który uzyskał awans w sesji eliminacyjnej był Mateusz Helmann (18.28) w pchnięciu kulą 6 kilogramową zajmując w swojej grupie 6 miejsce. Podczas porannych zmagań oglądaliśmy także półfinały 400 metrów pań. Niestety jedyna Polka – Dominika Duraj z rezultatem 1:07.86 nie uzyskała przepustki do najlepszej “8” Mistrzostw Europy zajmując 8 pozycję.

Pozostali Polacy bez awansów:

3000 metrów z przeszkodami (M) – Wiktor Janduła: 9:36.51

Rzut młotem 6 kg (M) – Szymon Groenwald: 64.20 m

400 metrów przez płotki (K) – Aleksandra Suchenek: 1:01.02

Pchnięcie kulą 6 kg (M) – Jakub Buchwald: Próba niemierzona

Sesja Popołudniowa

Pierwszy medal tego dnia zdobyła Zuzanna Maślana w pchnięciu kulą. Polka w czwartej próbie uzyskała odległość 16.90 m co dało srebrny medal !

Natomiast w finale panów na dystansie 100 metrów złoty krążek zgarnął reprezentant Polski Marek Zakrzewski ! Polak uzyskał wynik 10.25, który jest nowym rekordem Polski, a zarazem nową życiówką naszego sprintera.

Wiele emocji przysporzył nam konkurs rzutu młotem pań. Tuż za podium zakończyła Maria Duszkiewicz 61.93 bijąc przy tym swój rekord życiowy. W rzucie dyskiem 4. miejsce zajął Wojciech Lewkowicz, który także pobił “życiówkę” – 58,98m.

W półfinale 110 metrów przez płotki mężczyzn awans do finału zyskali Patryk Kamionek (13.42) i Oskar Bydoń (13.48) zajmując 2 oraz 4 miejsce w swoich biegach. Polacy niecałe trzy godziny później ponownie musieli stanąć w blokach startowych bowiem na godzinę 19:30 zaplanowany był finał. Niestety nasi reprezentanci musieli obejść się smakiem zajmując miejsca poza podium. Patryk Kamionek (13.58) zajął 5, a Oskar Bydoń (13.79) 7 lokatę.

W finale trójskoku kobiet Olga Szlachta uzyskała rezultat 13.01, który w całym rozrachunku dał 9 lokatę.

Dzisiaj również finałowe rozstrzygnięcia oglądaliśmy w siedmioboju kobiet. Jedyna Polka w tej konkurencji – Paulina Kubis dzień rozpoczęła od skoku w dal, gdzie naszej zawodniczce nie została zmierzona żadna próba.  W kolejnym etapie zawodów jakim był rzut oszczepem Biało-Czerwona rzuciła na odległość 29.58 m zajmując 9 miejsce w swojej grupie. Do ostatniej części rywalizacji siedmiobojowej jaką był bieg na 800 metrów Paulina Kubis startowała w słabszej grupie.  Polka przekroczyła metę z czasem 3:07.86 co dało 7 lokatę. Finalnie nasza reprezentantka z 4175 punktami zakończyła na 16 miejscu.