Sobota na kajakarskich Mistrzostwach Europy w Segedynie przyniosła kolejne krążki dla reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni powiększyli dorobek medalowy o 5 srebrnych krążków, a brąz dorzuciły Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska.

Sesja poranna

Dzisiejsze zmagania otworzył nasz parakajakarz Robert Wydera (VL3 200m). Polak zajął miejsce tuż za podium z czasem 51.938. Do trzeciej lokaty nasz zawodnik stracił 0.316. Chwilę później Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński (K2 500m) wygrali finał B z rezultatem 1:35.916, pokonując Norwegów (1:36.263) i zajmując ostatecznie 10. miejsce w Europie. Świetnie spisała się Katarzyna Kozikowska (KL3 200m), która wywalczyła kolejny medal parakajakarskich Mistrzostw Europy dla naszej reprezentacji. Polka zdobyła brązowy krążek z rezultatem 51.420. Złoto wywalczyła Hiszpanka Araceli Menduina (51.057), a srebro – Nelia Barbosa z Francji (51.323). Ósmą lokatę zajęła druga z Polek – Natalia Wojciechowska (58.201). Pierwszy ze srebrnych medali zdobyły dziś dla naszej kadry Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska (C2 500m). Polki z czasem 2:00.574 uległy jedynie Węgierkom Agnes Kiss i Biance Nagy (2:00.490). Podium uzupełniły Białorusinki Anhelina Bardanouskaya i Volha Klimava (2:00.784). Na zakończenie porannych zmagań wicemistrzostwo Europy wywalczyły również Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska i Katarzyna Kołodziejczyk (K4 500m), które też musiały uznać wyższość jedynie Węgierek Pupp, Fojt, Csipes i Gazso (1:35.168), przegrywając z nimi o 1.220. Trzecie miejsce zajęły Norweżki Virik, Sletsjoee, Oritsland i Amundsen (1:37.151).

Sesja popołudniowa

Jako pierwsi z naszych reprezentantów rywalizowali Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński, Piotr Morawski i Przemysław Rojek (K4 1000m). Biało-Czerwoni dopłynęli na metę na 6. pozycji z czasem 3:03.173. Brązowy krążek wywalczyły niedługo później Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska (K2 200m). Polki uzyskały czas 38.623. Wygrały reprezentantki Węgier – Blanka Kiss i Anna Lucz (38.023). Srebro padło łupem Słowenek Medved i Osterman (38.166). Wicemistrzostwo Europy wywalczył z kolei Jakub Stepun (K1 200m), który uległ jedynie zawodnikowi z Ukrainy – Oleksandrowi Zaitsevowi (35.407), tracąc do niego 0.028. Podium uzupełnił Gruzin Badri Kavelashvili (35.441). Z drugiego dziś srebrnego krążka mogły cieszyć się chwilę później Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska, tym razem zdobytego na dystansie 200 metrów. Polki ze stratą 0.380 przegrały jedynie z Hiszpankami Antią Jacome i Marią Corberą (44.976). Brąz zdobyły Węgierki Kiss i Nagy (45.442). Na zakończenie dnia tytuł wicemistrzów Europy wywalczyli jeszcze Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych (C2 200m). Biało-Czerwoni z czasem 37.758 ulegli jedynie reprezentantom Rosji Korovashkov/Shtyl (37.438). Podium uzupełnili Manuel Fontan i Adrian Sieiro z Hiszpanii (38.105).