Daniel Ławrynowicz i Sebastian Stasiak zajęli 5 miejsce w rywalizacji męskich sztafet podczas Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym. Impreza odbywająca się w stolicy Węgier to ostatni sprawdzian dla zawodników oraz zawodniczek przed igrzyskami olimpijskimi.

Polacy dobrze zaprezentowali się w konkurencji szermierczej. Zwyciężyli 19 pojedynków i zajmowali dzięki temu 4 miejsce. Czas, który osiągnęli w pływaniu (1:56,73) sklasyfikował Ławrynowicza i Stasiaka na piątym miejscu w tej konkurencji. Żeby liczyć się w walce o medale, nasi reprezentanci musieli postarać się o jak najmniej zrzutek w jeździe konnej. Ostatecznie Polacy “zaliczyli” trzy zrzutki i zgromadzili 279 punktów za tę konkurencję. Ławrynowicz i Stasiak o podium walczyli więc w ostatniej konkurencji czyli biegu ze strzelaniem. Polacy przybiegli na metę na piątej pozycji i na tej zostali sklasyfikowani podczas rywalizacji sztafet.

Mistrzami Europy zostali reprezentanci Włoch, srebro wywalczyli Węgrzy, a podium uzupełnili Ukraińcy.