To się wydarzyło naprawdę! Aleksandra Błażowska została wicemistrzynią Europy w skokach do wody z trampoliny 1-metrowej. Jest to drugi medal dla Polski w historii Mistrzostw Starego Kontynentu w tej dyscyplinie. Jedynym, do dzisiaj, medalistą był Jerzy Kowalewski, który na najniższym stopniu podium stanął w 1966r. podczas zawodów w Utrechcie.

Nasza reprezentantka w sesji eliminacyjnej zajęła 10. pozycję. W finale zdobyła 231,35 punktów. Konkurencję zdominowała Szwedka, Elna Widerstroem uzyskując 250,25 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się rodaczka zwyciężczyni – Emilia Nilsson Garip (230,15 pkt).

Już jutro odbędą się kolejne konkurencje z udziałem Biało – Czerwonych. Nasza medalistka, Aleksandra Błażowska wraz z Kacprem Lesiakiem zmierzą się w mikście na 3. metrowej trampolinie. Te zmagania można śledzić od 15:30.