22-osobowa reprezentacja Polski w pływaniu startowała podcza Mistrzostw Europy U23 w Dublinie. Trzydniowe zmagania Biało-Czerwoni zakończyli z dorobkiem 11 medali.

Pierwszy medal dla Polski wyłowiła z pływalni Adela Piskorska, która była druga w finale na 50m stylem grzbietowym z czasem 28,25s. Jej śladem poszedł Jakub Majerski, który również zdobył srebro. Kuba o jedną setną sekundy (51,70s) przegrał z Austriakiem Bucherem na 100m stylem motylkowym. Na zakończenie pierwszego dnia mistrzostw bezkonkurencyjna okazała się sztafeta 4x100m stylem zmiennym w składzie: Adela Piskorska, Jan Kałusowski, Jakub Majerski, Kornelia Fiedkiewicz. Tuż za podium plasowali się: Filip Kosiński (200m grzbietowym) Julia Maik (100m motylkowym) i Adrian Jaśkiewicz (100m motylkowym.

W drugim dniu worek z medalami znowu rozwiązała Adela Piskorska. Tym razem nasza grzbiecistka sięgnęła po złoto na dystansie 100m i był to dla niej już trzeci medal tych mistrzostw. 1:00.31 – to zwycięski czas Polki. Następnie srebro na 50m stylem dowolnym wywalczyła Kornelia Fiedkiewicz, przy okazji bijąc rekord Polski młodzieżowców – 25,06s! Tego samego dnia po złoto sięgnął zdecydowany faworyt finału na 200m stylem motylkowym – wicemistrz świata Krzysztof Chmielewski – 1:54.68. Trzeci w tej konkurencji był jego brat – Michał.

Podczas niedzielnych startów oczywiście również nie brakowało polskich krążków. Julia Maik poprawiła rekord życiowy w finale 50m stylem motylkowym (26,26s), co dało jej brązowy medal. Jan Kałusowski nie poprzestał na złocie w sztafecie i również indywidualnie stanął na najwyższym stopniu podium. Polak był najlepszy na 100m stylem klasycznym – 1:00.30. Z kolei na 100m stylem dowolnym trzecia była Kornelia Fiedkiewicz – 55.17s. Na koniec mistrzostw miał miejsce finał sztafety mieszanej 4x100m stylem dowolnym, w której Biało-Czerwoni okazali się najlepsi. Kamil Sieradzki, Jakub Kraska, Julia Maik i Kornelia Fiedkiewicz uzyskali czas 3:28.32.

Tym samym polscy pływacy zdobyli w Dublinie aż 11 krążków, w tym 5 złotych. Dało nam to 4 miejsce w klasyfikacji medalowej. Natomiast większą liczbę medali mieli jedynie Brytyjczycy – 13.