Reprezentacja Polski rozgrywała dziś ostatni mecz fazy grupowej ME siatkarzy U22 z gospodarzami turnieju Holandią. Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:0 i zapewnili sobie awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Początek pierwszej partii był wyrównany, obie drużyny chciały jak najlepiej wejść w mecz (5:5). Polacy wykorzystali błędy gospodarzy i wyszli na dwupunktowe prowadzenie 8:6, a później tylko powiększali przewagę 16:12. Holendrzy zdołali doprowadzić do remisu 24:24, mimo to Biało-Czerwoni zachowali zimną krew i wygrali pierwszy set 27:25.

Początek drugiej odsłony spotkania należał do Holandii, która wyszła na prowadzenie 2:0, jednak Polacy szybko zdołali zremisować 5:5. Biało-Czerwoni złapali dobrą passę — zdobyli 6 punktów pod rząd i prowadzili już 17:11. Dobry rezultat utrzymywał się do końca seta, w którym Holandia była przyćmiona znakomitą grą Polaków. Drugą partię nasi siatkarze wygrali 25:19.

W trzecim secie Holendrzy chcieli w jakikolwiek sposób zagrozić Biało-Czerwonym i grali bardziej agresywnie. W końcowym etapie seta gospodarze prowadzili 21:18, mimo to Polacy wyrównali i zwyciężyli trzecią partię 27:25 i cały mecz 3:0.

Polska 3:0 Holandia (27:25, 25:19, 27:25)