Za nami niezwykle udane Mistrzostwa Europy w Bocci. Podczas zawodów na boiskach w Rotterdamie (Holandia) Biało-Czerwoni zdobyli cztery medale, w tym aż trzy w rozgrywkach indywidualnych.

Edyta Owczarz Wicemistrzynią Europy

W zmaganiach indywidualnych w Holandii startowało troje polskich zawodników. Wśród pań wystąpiły Kinga Koza oraz Edyta Owczarz, zaś mężczyzn reprezentował Damian Iskrzycki. Wszyscy nasi reprezentanci wspaniale poradzili sobie w fazie grupowej. Perfekcyjne mecze w klasie BC3 zanotowała Edyta, która pokonała wszystkie rywalki w tej części zmagań, co sprawiło, że awansowała do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. W 1/4 Polka zdominowała Marcelę Cermakovą (Czechy, 5:0) by zameldować się w strefie medalowej. Do niezwykle zaciętego pojedynku doszło w 1/2, gdzie po walce nasza zawodniczka pokonała Marję Bjurstrom (Szwecja, 3:2) i awansowała do ścisłego finału. W nim lepsza okazała się Sonia Heckel (Francja, 6:1), co sprawiło, że Edyta Owczarz została Wicemistrzynią Europy! Warto dodać, że nie było by tego sukcesu bez wspierającej Bialo-Czerwoną operatorki rampy i jednocześnie mamy Edyty, Krystyny Owczarz. Obu paniom należą się ogromne gratulacje.

Srebro również dla Kingi Kozy

Fantastycznie spisała się także startująca w klasie BC1 Kinga Koza. Polka już na etapie grupowych zmagań pokazała moc, doznając tylko jednej porażki. Sposób na reprezentantkę Polski na tym etapie znalazła jedynie Dora Basic (Chorwacja), dzięki czemu Kinga zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do półfinału. W nim po niezwykle wyrównanym pojedynku z Bat-El Brightman-Ha’cohen (Izrael) zwyciężyła 3:2, co dało jej miejsce w meczu o złoto! W kluczowym starciu Bialo-Czerwona nieznacznie uległa 3:5 Amagoi Arriecie (Hiszpania) i zakończyła Mistrzostwa Europy ze srebrnym medalem!

Brąz Damiana Iskrzyckiego

Powody do radości ma także Damian Iskrzycki. W grupowych meczach klasy BC3 sposób na Polaka zdołał znaleźć jedynie Adam Pieska (Czechy), co sprawiło, że z bilansem 2:1 nasz reprezentant zameldował się w ćwierćfinale. W 1/4 Damian pokonał 5:2 Jose Goncalvesa (Portugalia) by znaleźć się w strefie medalowej. I choć w półfinale Iskrzycki uległ 0:8 Grigoriosowi Polychronidisowi (Grecja), to już w “małym finale” stoczył wyrównany pojedynek z Nieco Garavaglia (Włochy), by ostatecznie przechylić szalę na swoją stronę, zwyciężyć 4:3 i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Europy! W przypadku Damiana również nie możemy zapomnieć o wsparciu operatora rampy – Dariusza Borowskiego.

Para BC3 Wicemistrzami Europy!

Po zmaganiach indywidualnych przyszedł czas na mecze par. W nich w klasie BC3 duet stworzyli Owczarz i Iskrzycki. Oboje zawodnicy wcześniej zdobyli swoje medale, jednak nie zamierzali na tym poprzestać. W grupie Biało-Czerwoni pewnie pokonali Hiszpanów (9:0) i ulegli Turkom (1:5) oraz Portugalczykom (1:8), więc o dalszych losach decydował bilans punktowy. Ten okazał się korzystny dla Polaków, którzy z drugiego miejsca w grupie B awansowali do półfinału. W nim mieli mierzyli się ze zwycięzcami grupy A – Grekami. Początkowo reprezentanci Polski ulegli im 3:4. Jednak po dyskwalifikacji przeciwników to nasza para znalazła się w wielkim finale, gdzie uległa Czechom 1:5. Taki rezultat oznaczał, że Iskrzycki i Owczarz zostali srebrnymi medalistami Mistrzostw Europy! Tym samym kadra Bocci wróci do kraju z aż czterema krążkami!!