Mistrzostwa Europy w kajakowym sprincie zakończone. Fantastycznie podczas rozgrywanego w Szegded (Węgry) czempionatu spisywali się polscy zawodnicy . Tylko w niedzielę Biało-Czerwoni wywalczyli aż cztery medale!

Niepokonana Borowska

Dorota Borowska, startująca na olimpijskim dystansie C1 200 m, potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki. Polka mimo sprinterskiego dystansu wypracowała wyraźną przewagę nad rywalkami i pewnie sięgnęła po złoty medal. Jest to świetny prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu (Francja).

Worek ze srebrem

Nie tylko Borowska, ale i inni nasi kadrowicze stawali w niedzielę na podium. Srebrne medale na dystansie C2 500 m zdobyli Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński. Oczekiwań nie zawiodły także kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczak, które stanęły na drugim stopniu “pudła” w kategorii K2 500 metrów. Natomiast rewelacją dzisiejszych zawodów okazali się kajakarze: Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Sławomir Witczak, którzy do ostatnich metrów walczyli o zwycięstwo, by ostatecznie ulec zaledwie 0,05 s. i zdobyć srebrne krążki.

Całe Mistrzostwa Europy Polacy zakończyli z 14(!) medalami: trzema złotymi, dziesięcioma srebrnymi i brązowym.