Za nami finały długiego dystansu (endurance) podczas Mistrzostw Europy w wioślarstwie morskim. Biało-Czerwoni w piątek wywalczyli brązowy medal. Warto dodać, że dyscyplina ta już w 2028 roku zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles (Stany Zjednoczone).

Czwórka podwójna ze sternikiem z brązem!

Podczas rozgrywanych u siebie (w Gdańsku) Mistrzostw Europy w wioślarstwie morskim świetnie spisali się Biało-Czerwoni. Najlepiej wypadła czwórka podwójna ze sternikiem kobiet (CCW4x+). Osada reprezentująca Stowarzyszenie Olimpijskie Wygrywamy w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko, Barbara Streng i Peter Doyle już w eliminacjach pokazała moc. Nasza reprezentacja uległa w tym etapie jedynie Holandii i z rezultatem 18:36.07 awansowała do piątkowego finału. W nim polski team znów walczył bardzo ambitnie i pokonała dystans 6 kilometrów w 28:55.10, co wystarczyło do zdobycia brązowych medali! Mistrzostwo Europy wywalczyła Holandia (28:26.43), zaś srebro powędrowało do Irlandii (28:42.67).

Zawojski tuż za podium!

Również Maciej Zawojski (MCM1x) miał powody do zadowolenia. Polak rozpoczął zmagania od 6. lokaty w eliminacjach (20:12.76), by w finale poprawić rezultat i zakończyć rywalizację na 4. miejscu (30.26:44). Drugi z naszych reprezentantów – Kacper Polański był 12. (32:57.71). Mistrzem Europy został Szwed Dennis Gustavsson (29:19.99). Srebro wywalczył Gabriele Loconsole (Włochy, 29:32.52), zaś brąz Eskil Borgh (Szwecja, 29:49.31).