Na Mistrzostwach Świata w kajakarstwie w Samarkandzie, odbyły się pierwsze wyścigi finałowe. Tam jeszcze nie ujrzeliśmy Polaków, którzy dzisiaj walczyli w wyścigach eliminacyjnych oraz półfinałach.

Jako pierwsza z reprezentantów Polski wypłynęła dziś Katarzyna Kołodziejczyk, która w swoim biegu eliminacyjnym na 200 metrów zajęła dopiero 7 lokatę z czasem 43.539 sec. Taki rezultat dał jej występ w półfinale, który odbył się jeszcze tego samego dnia. W nim Kasia popłynęła o niecałe 4 dziesiąte sekundy lepiej i zajęła 6 pozycję. Niestety do wielkiego finału dostały się tylko 3 najlepsze kajakarki: Węgierka Kiss, Ukrainka Kuklinovska oraz Hiszpanka Tirado.

W tej samej konkurencji z tym że po męskiej stronie stanął dziś do rywalizacji Jakub Stepun. Polakowi poszło znacznie lepiej, gdyż jak, i w swoim biegu eliminacyjnym, tak i w półfinale zajął 2 miejsce, dzięki czemu awansował do finału A, który będzie rozegrany jutro.

To nie był ostatni sukces Stepuna na dziś. Gdyż wraz z Justyną Iskrzycką, Julią Olszewską oraz Przemysławem Korsakiem podczas zawodów K4 w mikście na 500 metrów, wpłynął on do Finału. Wszystko to osada z Polski zawdzięcza wygranemu biegowi eliminacyjnemu, w którym osiągnęli czas 1:29.218.

Dzisiaj w wielkim finale zameldował się również Oleksii Koliadych. Nasz reprezentant okazał się najlepszy w swoim półfinale kanadyjkarzy na 200 metrów z czasem 39.794. Pokonał on Stanislaua Savelyeua oraz Aldaina Ali Dherar Kadhima.

Zostało rozegrane dziś również 5 finałów, a Mistrzami Świata zostali: Emese Kohalmi, Mikita Borykau oraz Aleh Yurenia, Alena Nazdrova, Zakhar Petrov i Ivan Dmitriev, Teresa Portela oraz Messias Baptista.