Wczoraj zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. Na zakończenie odbyły się finałowe starty w konkurencjach indywidualnych kobiet i mężczyzn. Wśród startujących była szóstka, która reprezentowała Polskę. U pań wystąpiły Małgorzata Karbownik, Maja Biernacka i Adrianna Kapała, a u mężczyzn Maciej Klimek, Hubert Skibiak i Michał Jabłoński.

Świetny występ Karbownik

Najlepiej starty rozpoczęła Adrianna Kapała. Polka w rundzie szermierczej zdobyła aż 230 punktów i po pierwszej konkurencji zajmowała wysokie 9 miejsce. Trochę dalej za swoją koleżanką uplasowały się Karbownik i Biernacka, które zdobyły po 210 punktów. Małgosia dołożyła jeszcze cztery wygrane walki w rundzie bonusowej, co oznaczało cztery dodatkowe punkty dla Polki. W drugiej konkurencji, czyli torze przeszkód słabiej poszło Kapale i Biernackiej, za to doskonale poradziła sobie Karbownik. Reprezentantka Polski z czasem 0:30,58 zajęła bowiem 5 miejsce! Przyszedł czas na pływanie, podczas którego znów najlepiej z naszych pięcioboistek poradziła sobie Małgorzata Karbownik. Polka osiągnęła czas 2:15,63 i przed laser run’em zajmowała bardzo dobrą 7 pozycję. Maja Biernacka ukończyła pływanie na 17 miejscu i do biegu ze strzelaniem wyruszyła jako 23, a Adrianna Kapała przez słaby rezultat na pływalni spadła w klasyfikacji i ruszyła tuż za Biernacką. Ostatecznie najlepiej z reprezentantek Polski spisała się Karbownik, która zajęła 7 miejsce. Na 27 pozycji zawody ukończyła Biernacka, a na 31 miejscu – Adrianna Kapała. Nasze pięcioboistki w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsce tuż za podium.

Bardzo dobry występ na pływalni, strata w laser run’ie

Na swój start doczekali się również panowie. W rundzie rankingowej szermierki najlepiej poradził sobie Maciej Klimek, który zgromadził 220 punktów, jednak dało mu to dopiero 17 pozycję. 205 punktów zgromadził Hubert Skibiak, a 10 punktów więcej Michał Jabłoński. Skibiak świetnie poradził sobie za to na torze przeszkód. Czas 0:23,09 był dziesiątym wynikiem całej konkurencji. Klimkowi również udało się wywalczyć miejsce w drugiej dziesiątce, za to na 34 miejscu tor przeszkód ukończył Jabłoński. Polacy odpalili się za to na pływalni! Drugi najlepszy rezultat uzyskał Hubert Skibiak, a piąty Maciej Klimek. Niestety trochę słabiej poszło naszym reprezentantom podczas biegu ze strzelaniem. Stracili kilka pozycji względem tych, których startowali i ostatecznie na mecie najlepszym z Polaków był Klimek, który zajął 18 pozycję. 26 miejsce przypadło Hubertowi Skibiakowi, a 27 Michałowi Jabłońskiemu.

Ze stolicy Bułgarii nasi reprezentanci wracają jednak w dobrych nastrojach. Przypominamy, że kilka dni temu nasi panowie: Maciej Klimek i Hubert Skibiak zostali Mistrzami Europy w sztafecie, a nasze panie Małgorzata Karbownik i Maja Biernacka zajęły miejsce tuż za podium. Jeśli chcecie poczytać więcej o tej rywalizacji to zachęcamy do przeczytania poprzedniej relacji z MME w pięcioboju nowoczesnym pod tym linkiem.