Reprezentacja Polski siatkarek do lat 19 ma już za sobą spotkanie 1/8 finału Mistrzostw Świata. Po zaciętej, pięciosetowej walce lepsze okazały się tym razem Chorwatki.

Pierwsza partia rozpoczęła się od dość wyrównanej gry. Od stanu 5:5 przeważać zaczęły rywalki. Na szczęście nie na długo, bowiem Polki niebawem doprowadziły do wyrównania (11:11), a następnie objęły prowadzenie. Nie oddały go już do końca seta i zapisały go na swoje konto, zwyciężając 25:21.

Druga odsłona gry zupełnie nie ułożyła się po myśli Biało-Czerwonych. Rywalki dość szybko objęły wysokie prowadzenie (6:1). W dalszej części seta sukcesywnie je podwyższały, by ostatecznie zdominować go wynikiem 25:10 i doprowadziły do wyrównania w całym spotkaniu.

Role odwróciły się w trzeciej partii, którą ponownie lepiej rozpoczęły Polki. W ataku brylowała Anna Fiodorowicz. Nasze siatkarki ani razu w tej części gry nie pozwoliły Chorwatkom nawet na doprowadzenie do wyrównania. Gładko zwyciężyły 25:14 i ponownie objęły prowadzenie w całym meczu.

Przeciwniczki nie zamierzały się jednak poddawać i swoją waleczność pokazały w czwartym secie. Od stanu 2:2 na niewiele pozwoliły naszym siatkarkom, które momentami przegrywały aż dziewięcioma punktami. Zwycięski punkt zapisała na swoje konto Tonka Bosnjak, po której ataku Chorwatki ponownie doprowadziły do wyrównania (25:19).

O rozstrzygnięciu spotkania musiał więc zdecydować tie-break. Nie układał się on najlepiej dla Polek, które przegrywały już 7:10. Zdołały jednak doprowadzić do wyrównania (12:12). Nasze siatkarki miały nawet piłkę meczową przy stanie 14:13, jednak nie wykorzystały jej. To podbudowało Chorwatki, które zdobyły trzy punkty z rzędu i zameldowały się w ćwierćfinale czempionatu (16:14).

Mistrzostwa Świata U19, 1/8 finału: Polska – Chorwacja 2:3 (25:21, 10:25, 25:14, 19:25, 14:16)

Polska: Zuzanna Suska, Agata Milewska, Zofia Sobanty, Amelia Dombrowska, Anna Fiedorowicz, Rozalia Moszyńska, Aleksandra Walczak, Martyna Podlaska, Aleksandra Adamczyk, Karolina Feliks, Nadia Siuda, Zofia Brzoza