Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata u20 w Limie. Niestety tego dnia Biało-Czerwoni nie zdobyli kolejnego krążka, ale za to świetnymi wynikami pochwalić się mogą nasz dziesięcioboista Hubert Trościanka i biegaczka Zuzanna Zając.

Sesja poranna

W sesji porannej w konkurencjach dziesięcioboju startował Hubert Trościanka. Polak w skoku w dal ustanowił nowy rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 7,27m i zajął 3 miejsce, zdobywając 878 punktów. W biegu na 100 metrów Trościanka również osiągnął trzeci rezultat. Ostatnią konkurencją w sesji porannej było pchnięcie kulą. Najdłuższa próba Polaka wynosiła 14,52m, co pozwoliło mu na zajęcie czwartego miejsca. Po trzech konkurencjach Hubert Trościanka zajmował drugie miejsce w klasyfikacji, tracąc do pierwszego Czecha 71 punktów.

Rano w rywalizacji zobaczyliśmy także nasze biegaczki i naszych biegaczy. W biegu eliminacyjnym na 200 metrów wystąpiła Inga Kanicka. Polka z czasem 24,15s zajęła w swojej serii czwartą pozycję, co nie dało jej awansu do półfinału. Na 200 metrów mężczyzn awans wywalczył Marek Zakrzewski, który na mecie w swojej serii zameldował się na drugim miejscu osiągając czas 21,11s. Niestety ta sztuka nie udała się Sebastianowi Liburze.

Jako ostatnia w swojej serii awans do finału w biegu na 3000 metrów wywalczyła Polka Zuzanna Wiernicka. Polka z wynikiem 9:30,29 zajęła 9 miejsce. Swoją reprezentantkę mieliśmy także w biegu na 100 metrów przez płotki kobiet. Zuzanna Zając z drugim czasem w swojej serii uzyskała awans do półfinału.

Z małym “q” awans do finału w skoku w dal wywalczył Krzysztof Grochowski. Najdłuższa próba Polaka – 7,52m pozwoliła mu na zajęcie siódmej pozycji w swojej grupie kwalifikacyjnej.

Sesja wieczorna

Sesję wieczorną ponownie rozpoczęli dziesięcioboiści. Tym razem zmierzyli się w konkurencji skoku wzwyż. Niestety tutaj nasz reprezentant sporo stracił, bo zaliczył wysokość 1.88m, co dało mu dopiero 10 pozycję. Polak poprawił się za to w biegu na 400 metrów. Hubert Trościanka wygrał swoją serię z czasem 47,24s ustanawiając nowy rekord życiowy! Polak po pierwszym dniu utrzymał się na drugim miejscu w ogólnej klasyfikacji dziesięcioboju. Do lidera traci lekko ponad 200 punktów, a nad trzecim miejscem jego przewaga wynosi dokładnie 134 “oczka”.

Świetnie w sesji wieczornej zaprezentowała się również Zuzanna Zając w półfinale biegu na 100 metrów przez płotki. Polka uzyskała czas 13,53 i z małym “q” uzyskała awans do finału!