Najlepszą wiadomością, która napłynęła do nas z welodromu w Glasgow jest występ naszego sprintera – Mateusza Rudyka, który awansował do półfinału i jutro powalczy o medal.

Rudyk wczoraj rozpoczął rywalizację w sprincie od bardzo udanych kwalifikacji, w których zajął 2. miejsce z wynikiem 9,527s. Lepszy okazał się tylko niezwykle utytułowany Holender Harrie Lavreysen. 27. był Rafał Sarnecki, który następnie odpadł w 1/16 finału. Z kolei Mateusz Rudyk zaczął rywalizację pucharową od 1/8 finału, gdzie o grubość opony pokonał Japończyka Kohei Terasaki. Dzisiaj na Rudyka czekał ćwierćfinał z kolejnym reprezentantem Japonii, którym był Kaiya Ota. Nasz sprinter pokonał swojego rywala 2:0, pewnie awansując do półfinału. Jutro odbędzie się walka o medale. Najpierw rozegrane zostaną półfinały, w których Polak zmierzy się z Nicholasem Paulem z Trynidadu i Tobago, a Lavreysen z Brytyjczykiem Carlinem. W sesji wieczornej odbędą się wyścigi o złoty oraz brązowy medal.

Medale zostały rozdane w kolarskim wieloboju, czyli omnium. Nasz kraj reprezentował Alan Banaszek. Polak słabo spisywał się w pierwszych trzech konkurencjach. Zajął on 15. miejsce w scratchu, 10. lokatę w wyścigu tempowym oraz ostatnie, 24. miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Do ostatniej części omnium przystępował zatem z dalekiej pozycji. W wyścigu punktowym zdołał wywalczyć 35. punktów, co ostatecznie dało 13. lokatę w omnium (97. punktów). Wygrał Portugalczyk Leitao.

Pozostałe wyniki reprezentantów Polski:
– Wyścig na dochodzenie – 14. miejsce Kacper Majewski
– Wyścig eliminacyjny – 13. miejsce Patrycja Lorkowska

Dziś odbyły się także ćwierćfinały, półfinały i finały keirinu kobiet, jednak Urszula Łoś i Marlena Karwacka zakończyły swój udział w tej konkurencji na wcześniejszym etapie.