Piotr Kantor w parze z Jakubem Zdybkiem dołączają do dwóch pozostałych polskich par w 1/16 finału! Polski duet w barażach pokonał w dwóch setach Australijczyków Nicolidisa/Carrachera.

Kantor/Zdybek – Nicolaidis/Carracher (Australia) 2-0 (21:17, 21:17)

Po fazie grupowej Piotr Kantor i Jakub Zdybek żeby kontynuować grę w Mistrzostwach Świata musieli w barażach pokonać australijski duet Nicolaidis/Carracher. Początek spotkania był dosyć zacięty, a żadna z par nie była w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie. Dopiero znakomita kontra zakończona skuteczną kiwką Kantora pozwoliła Polakom objąć prowadzenie 12:10. Prowadzenie Biało-Czerwonych nie trwało zbyt długo, gdyż już po kilku akcjach na tablicy wyników widniał remis 14:14. Natomiast w końcówce zobaczyliśmy koncertową grę polskiego duetu. Piotr Kantor i Jakub Zdybek od remisu 17:17 nie dali rywalom zdobyć już żadnego punktu wygrywając pierwszą partię 21:17.

Drugi set w wymarzony sposób zaczął się dla naszej pary, która po świetnej zagrywce Kantora prowadziła 5:1. Przez kolejne akcje Polacy utrzymywali bezpieczny dystans nad rywalami z Australii. Biało-Czerwoni prowadzili już 17:11 kiedy wydawało się że już nic im nie zagrozi. Wtedy pięć “oczek” z rzędu zdobyli Nicolaidis/Carracher zmniejszając straty do stanu 15:18. Na szczęście Kantor/Zdybek resztę seta mieli pod kontrolą wygrywając 21:17.

Piotr Kantor – 19 punktów

• 13/20 w ataku
  • 1 as
  • 5 bloków

Jakub Zdybek – 11 punktów

• 11/22 w ataku

Piotr Kantor/Jakub Zdybek muszą poczekać na rozstrzygnięcia pozostałych spotkań barażowych żeby poznać rywala w 1/16 finału, gdzie są już Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz oraz Michał Bryl/Bartosz Łosiak. Nasze panie o wejście do najlepszej “16” Mistrzostw Świata powalczą z szwajcarskim duetem Huberli/Brunner, a panowie z Norwegami Mol H./Bernsten.