Wczoraj, w poniedziałek zakończyła się 9 kolejka ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Na czele tabeli niezmiennie pozostaje Industria Kielce, a za nimi Wisła Płock. Obie drużyny nie przegrały dotąd żadnego spotkania i na swoim koncie mają po 27 punktów. Na samym dole tabeli znajduje się Zepter KPR Legionowo, który jak dotąd nie uzyskał żadnego punktu w Superlidze.

KGHM Chrobry Głogów podjął u siebie Piotrków

W pierwszej połowie Głogów objął wysokie prowadzenie, bo już w dwunastej minucie na tablicy pojawił się wynik 11:3. Podopiecznym Michała Matyjasika nie udało się znacząco zmniejszyć przewagi i ostatecznie gospodarze wygrali spotkanie 35:31.

Industria pokonuje u siebie Gwardię Opole

Wszyscy czekali na to starcie, ponieważ przeciwko swojej drużynie miał zagrać teraźniejszy lider Gwardii – Piotr Jędraszczyk, który został wypożyczony właśnie z Kielc. Niestety z powodu urazu nie wystąpił w tym spotkaniu. Osłabieni byli również kielczanie. Na boisku zabrakło Alexa Dujshebaeva oraz Andreasa Wolffa. Przez pierwsze dwadzieścia minut gospodarze prowadzili 14:11. Chwilę później Industria odskoczyła na kolejne trzy bramki. W drugiej połowie mistrzowie Polski nie zwolnili tempa i ostatecznie pokonali Gwardię 37:24.

W Kaliszu niespodzianka!

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. ENERGA MKS Kalisz ograła u siebie, znajdujące się w górnej części tabeli, Zabrze. Kaliszanie rozegrali bardzo dobry mecz w ataku jak i obronie. Już w trzeciej minucie objęli prowadzenie, które utrzymali do końca meczu. W pięćdziesiątej minucie gospodarze prowadzili siedmioma bramkami. Górnik Zabrze próbował odrobić straty, ale ostatecznie przegrał z Kaliszem 27:32.

ZEPTER KPR Legionowo ulega Ostrovii

Ostrowianie trafiając w pierwszej minucie bramkę pokazali, że nie oddadzą tego meczu łatwo. Pod koniec pierwszej części meczu Legionowo nabrało tempa i zmniejszyło przewagę ostrowian 15:13. W ostateczności mecz skończył się wynikiem 31:25 dla Ostrovii. Tym samym Legionowo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i na swoim koncie nie ma żadnego dorobku punktowego.

Wyrównany mecz Unii Tarnów z Wybrzeżem

Wybrzeże Gdańsk podejmowało u siebie Grupę Azoty Unia Tarnów i było to najbardziej wyrównane spotkanie tej kolejki. Gdańszczanie prowadzili do przerwy 20:18, ale do samego końca nie było pewne kto wygra. Ostatni gwizdek zakończył ten mecz wygraną gości 38:36.

Puławy pewnie pokonały Zagłębie

W pierwszej części meczu obie drużyny pokazały co potrafią i na przerwę zeszły remisując 17:17. Początek drugiej połowy zdecydowanie należał do Puław, którzy przewagi nie oddali już do ostatniego gwizdka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:25.

Nokaut w Kwidzynie!

Wicemistrzowie Polski nie zostawili złudzeń drużynie z Kwidzynia. Od samego początku pokazali, że zasłużenie są drugim najlepszym zespołem w kraju. Do przerwy prowadzili 15:8, a potem dla gospodarzy było już tylko gorzej. W drugiej połowie goście coraz dalej odjeżdżali rywalom i w pięćdziesiątej minucie Wisła prowadziła 28:13. Płocczanie zdecydowanie wygrali z MMTS-em Kwidzyn 34:15. Jak dotąd to najsłabszy wynik uzyskany przez wszystkie dziewięć kolejek Superligi.