We Włoszech rozpoczęły się Mistrzostwa Europy siatkarek do lat 22. W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwone uległy Serbkom 0:3.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Serbek, które szybko wyszły na prowadzenie 7:0. Udane ataki m.in. Anny Fiedorowicz i Karoliny Staniszewskiej pozwoliły na częściowe odrobienie strat, ale przewagę wciąż utrzymywały rywalki. Nadzieja pojawiła się w końcówce seta, kiedy to Polki doprowadziły do wyrównania (24:24) i gry na przewagi. Niestety dość szybko kropkę nad „i” postawiły siatkarki z Serbii, wygrywając 26:24.

Drugi set początkowo był wyrównany, ale tylko do stanu 3:3. Następnie świetną passę siedmiu punktów z rzędu miały rywalki i doprowadziły do wyniku 10:3 na swoją korzyść. Polki zdobywały jedynie pojedyncze punkty, co nie pozwalało na odrobienie strat. Nasze siatkarki popełniały też sporo błędów, co również przekładało się na niekorzystny wynik. Serbki bez większych problemów wygrały również tę partię 25:18.

Polki nie zamierzały jednak łatwo odpuszczać i do trzeciej odsłony spotkania przystąpiły w pełni zmotywowane. Od stanu 5:5 objęły prowadzenie i po chwili na tablicy widniał wynik 8:5 na ich korzyść. Rywalki po kilku minutach doprowadziły do wyrównania (15:15), a od stanu 17:17 przejęły prowadzenie i niedługo później miały do dyspozycji pierwsze piłki meczowe (24:21), jednak Polki zdołały doprowadzić do remisu (24:24) i ponownie do gry na przewagi. Niestety i tym razem zwycięsko wyszły z niej Serbki (29:27), wygrywając tym samym całe starcie 3:0.

W kolejnych spotkaniach reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami i Portugalią. Następny mecz fazy grupowej z Czeszkami zaplanowany jest na jutro na godzinę 18:00.

Mistrzostwa Europy U22, faza grupowa: Serbia – Polska 3:0 (26:24, 25:18, 29:27)

Polska: Dominika Pierzchała, Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Natalia Godlewska, Anna Fiedorowicz, Klaudia Łyduch, Natalia Pajdak, Natalia Bandurska, Barbara Latos, Natalia Rejment, Jakub Głuszak (trener)