Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin niestety przegrały 18:36 z RK Krim Mercator Lubljana.  Mistrzynie Polski niestety nie dały rady faworyzowanym Słowenkom w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów piłkarek ręcznych.

Drużyna KGHM MKS Zagłębie Lubin dziś po raz pierwszy w swojej historii zagrała w Lidze Mistrzyń. Już na początek przyszło im się mierzyć ze słoweńskim RK Krim, jednym z najlepszych zespołów w całej Europie.

Różnica klas pomiędzy obiema drużynami była widoczna od początku. Przyjezdne przeważały w każdym elemencie gry i nawet przy w grze w osłabieniu zdobywały punkty. Słowenki nie miały litości przez co do przerwy ich prowadzenie wynosiło aż 19:6, co praktycznie rozstrzygało losy spotkania.

Po zmianie stron Miedziowe wyglądały nieco lepiej i zaczęły nieco częściej punktować, ale nie miało to większego znaczenia dla losów meczu. Druga połowa zakończyła się wynikiem 12:17 i ostatecznie przyjezdne zwyciężyły różnicą osiemnastu oczek. Niestety dziś rywalki były poza zasięgiem, ale przed Lubiniankami jeszcze sporo okazji do poprawienia bilansu w europejskich rozgrywkach.

Mistrzynie Polski w grupie rywalizować będą jeszcze z Rapidem Bukareszt, francuskim Metz Handball, Vipers Kristiansand z Norwegii, węgierskim FTC-Rail Cargo Hungaria oraz duńskimi Team Esbjerg i Ikast Handbold. Ta faza potrwa aż do lutego.