Koszykarze Trefla Sopot we własnej hali pokonali zespół Legii Warszawa w meczu 8. kolejki Orlen Basket Ligi. Gospodarze bez większych problemów wygrali wynikiem 77-69.

Trefl Sopot – Legia Warszawa

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach Witlińskiego i Besta prowadzili 4:0. Po chwili jednak prowadzenie objęli zawodnicy Legii (4:3). Ponownie inicjatywę objął Trefl, który po celnych rzutach Tomczaka odskoczyli na 6 punktów (11:5). Do końca pierwszej kwarty koszykarze ze stolicy nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki. Finalnie pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 18:12 na korzyść gospodarzy. Sopocianie kontynuowali dobrą grę powiększając jeszcze bardziej swoją przewagę nad rywalami. Goście jednak się nie poddawali i po trafieniu za “3” Cowelsa III zmniejszyli straty do trzech punktów (25:28). Ostatnie 4 minuty należały do podopiecznych Zana Tabaka. Do końca pierwszej połowy na konto Trefla padały punkty tylko za sprawą Besta i Van Vileta. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 43:32.

W drugą połowę meczu z bardzo dobrej strony weszli legioniści, którzy konsekwentnie zmniejszali straty. Dzięki trafieniu Kolendy różnica między Treflem, a Legią wynosiła już zaledwie 5 ‘oczek” (50:45).  W kolejnych minutach gospodarze powrócił do dobrej gry ponownie powiększając przewagę nad rywalami. Zespół z Sopotu zawdzięcza to dzięki bardzo dobrej dyspozycji w końcówce trzeciej kwarty Jarosława Zyskowskiego. Trzecia część meczu finalnie zakończyła się rezultatem 60:51 na korzyść Sopocian. Przez pierwsze minuty ostatniej części meczu gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami. Natomiast po trafieniach Ponitki oraz Cowelsa III koszykarze Legii zmniejszyli straty do zaledwie dwóch punktów (62:64). W kluczowych momentach inicjatywę ponownie przejęli zawodnicy Trefla po raz kolejny zyskując przewagę nad zespołem ze stolicy. Finalnie spotkanie zakończyło się 8-punktowym zwycięstwem gospodarzy 77-69.

Trefl Sopot – Legia Warszawa 77-69 (18:12, 24:20, 18:19, 17:18)

Trefl: Best (14), Musiał (3), Varadi (3), Van Vilet (14), Witliński (2) oraz Scruggs (2), Barnes (3),  Zyskowski (15), Schenk (16), Toczek, Jaszczerski, Tomczak (5)

Legia:  Vital (9), Pipes Jr. (5), Kolenda (12), Holman (16), Ponitka (13) oraz Wieluński, Maciejewski, Linowski, Cowels III (14), Wyka