Spotkanie w Lublinie w ramach 7 kolejki Orlen Superligi było nazwane hitem kolejki. Mierzyły się w nim Mistrzynie Polski: KGHM Zagłębie Lubin z wicemistrzyniami MKS FunFloor Lublin. Lepsze okazały się zeszłoroczne złote medalistki z Dolnego Śląska!

Pierwsza połowa:

Obie ekipy do spotkania podchodziły jako niepokonane z kompletem punktów. Lublinianki miały na swoim koncie 7 wygranych, natomiast drużyna z Lubina 6 zwycięstw i mecz zaległy z powodu występów w Lidze Mistrzyń. Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszły mistrzynie Polski, które dość szybko uzyskały kilkubramkową przewagę i wyszły na prowadzenie 7-3. Następnie gospodynie doszły do głosu i ruszyły w pogoń za Zagłębiem, dzięki czemu po kilku minutach mieliśmy na tablicy wyników 11-11. Końcówka pierwszej połowy dalej była wyrównana, dzięki czemu na przerwę obie drużyny schodziły z remisem 13-13. Bohaterką pierwszej połowy była niezwykle skuteczna dziś rozgrywająca mistrzyń Karina Bujnochova (7 bramek). Natomiast w drużynie gospodyń wyróżniały się bardzo dobrze broniąca Paulina Wdowiak, a Magda Balsam trzymała w garści ofensywną grę zespołu.

Druga połowa:

Na drugą połowę spotkania obie ekipy wyszły w bojowych nastrojach. Lepiej w drugą część szlagieru ponownie weszły lubinianki, szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Następnie mieliśmy sytuacje, gdzie obie drużyny strzelały gola za golem aż do momentu gdy na tablicy był wynik 21-21. Wtedy po czasie trenerki mistrzyń Polski uspokoiła się gra drużyny KGHM oraz wyszło ich doświadczenie, a także indywidualne umiejętności zawodniczek. Zagłębie kontrolowało końcówkę spotkania, najpierw wychodząc na 2-bramkowe prowadzenie (21-23), a następnie nie oddając już wypracowanej przewagi. Gospodynie pomimo starań nie potrafiły przełamać defensywy mistrzyń i świetnie broniącej Barbary Zimy w drugiej połowie. Ostatecznie lubinianki wygrały 27-24 z MKS FunFlor Lublin i zostały liderkami Orlen Superligi kobiet.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano kapitalną dziś Karinę Bujnochovą (10 bramek) Ogromne brawa należą się również bramkarce MKS FunFlor Lublin Paulinie Wdowiak, która wyczyniała prawdziwe cuda w bramce i utrzymywała swoją drużynę tak długo w grze o korzystny wynik. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Magda Więckowiak.

MKS FunFloor Lublin – KGHM MKS Zagłębie Lubin 24:27 (13:13)

MKS: Gawlik, Wdowiak – Więckowska 5, Balsam 4, Achruk 3, Masna 3, Płomińska 2, Tomczyk 2, M. Posavec 2, Szynkaruk 1, Pastuszka 1, Noga 1, D. Więckowska. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Bujnochova 11, Drabik 6, Matieli 4, Promis 3, Michalak 2, Kochaniak-Sala 1. Kary: 2 min. Trener: Bożena Karkut